قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از دانشجویان هنوز ازدواج نكرده اند

۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از دانشجویان هنوز ازدواج نكرده اند

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از سه میلیون دانشجو در کشور وجود دارند که ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر آنها ازدواج نکرده اند.به گزارش قائم به نقل از مهر، سعید رضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در حاشیه جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به کاهش صدمه های اجتماعی بعنوان یکی از دستورات جلسه اظهار داشت: نبود تسهیلات لازم برای ازدواج هم یکی دیگر از موارد صدمه های اجتماعی است، هم اکنون بیشتر از سه میلیون دانشجو در کشور وجود دارد که ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر آنها ازدواج نکرده اند و تسهیلات ازدواج می تواند به سلامت زندگی و شکل گیری و تقویت خانواده کمک نماید.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی بیان نمود: بطور حتم افزایش آگاهی های اجتماعی و شناخت و معرفت نسبت به خطرات خانمان سوز صدمه های اجتماعی مثل مصرف مواد مخدر، الکل و روابط نامشروع، باعث کاهش این صدمه های اجتماعی می شود.
وی اضافه کرد: در این راستا آموزش و پرورش با داشتن ۱۴ میلیون دانش آموز نقش محوری در تعلیم و تربیت و راهنمایی دانش آموزان برای رفتن به سمت زندگی سالم و مومنانه دارد. اگر دانش آموزان توانمندی های لازم را در مورد مخاطرات اجتماعی داشته باشند میتوان تا حد زیادی از صدمه های اجتماعی جلوگیری نمایند.
عاملی تصریح کرد: صدمه های اجتماعی یک مساله فرهنگی و در عین حال یک امر در رابطه با اقتصاد زندگی و سبک زندگی است. نقش رسانه های ماهوره ای و بنگاه های صدمه گرا شبکه ای در رابطه با مواد مخدر، قمار، فساد و فحشاء و الکل در این خصوص بسیار پررنگ است که حتما پادزهر صدمه های تعلیم و تربیت از دوره کودکی تا دوره جوانی است.
وی با اشاره به اینکه حقیقت این است که باز شدن جامعه و دسترسی به فضای مجازی و دخالت های مهندسی شده از بیرون، صدمه های زیادی را متوجه جوامع مخصوصاً جامعه ما کرده است، اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه حتما در کنترل و مهار صدمه های اجتماعی نقش محوری و کلید دارد. بنابراین مقررات گذاری، توانمندسازی دانشی و افزایش آگاهی های اجتماعی و فراهم آوردن فضای سالم و البته حمایت همه جانبه از نسل جوان نقش اساسی در کاهش صدمه های اجتماعی دارد. فقر و مشکلات اقتصادی هم ظرفیت صدمه ها را زیاد می کند. نقش آموزش و پرورش، دانشگاه و رسانه ملی همینطور سینما و رسانه های اجتماعی هم در این راستا نقش تعیین کننده است.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: مقرر شد تا وزیر محترم کشور با محوریت شورای اجتماعی وزارت کشور و دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی مبادرت به تشکیل کمیته مشترکی جهت بررسی های دقیق تر در مورد سیاست هایی که در عمل مؤثر باشد داشته باشند تا این سیاست ها و برنامه های اقدام مجدداً در دستور کار شورایعالی انقلاب فرهنگی قرار گیرد.

1399/12/20
18:01:27
0.0 / 5
1070
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵