قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
ولایتی:

دانشگاه آزاد می تواند از پیشرفت علم و صنعت در كشور حمایت كند

دانشگاه آزاد می تواند از پیشرفت علم و صنعت در كشور حمایت كند

به گزارش قائم رئیس هیأت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی با امكانات، ابزارها و گستردگی واحدها، می تواند از پیشرفت علم و صنعت در كشور حمایت كند.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه آزاد، علی اكبر ولایتی در اولین همایش فناوری و نوآوری كه بامداد امروز در هتل فرهیختگان برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه با حضور دكتر طهرانچی در دانشگاه آزاد اسلامی، فعالیت های تحقیقاتی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان در حال شكل گیری است و این فعالیتها مقدمه تحول در این دانشگاه و آموزش عالی كشور خواهد بود.
ولایتی اشاره كرد: آنچه مدنظر مقام معظم رهبری است، اقتصاد دانش بنیان و تمدن نوین اسلامی ایرانی است و این دو مقوله با یكدیگر آمیخته است و اگر بخواهیم تعریفی از تمدن اسلامی ارائه نماییم، همان است كه دنیا به آن باور دارد كه مسلمانان موسس علم و عمل در تاریخ بشر هستند.
رئیس هیأت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینكه فقط در نگاه سطحی به تاریخ علم در اسلام می توان آنرا محدود به حوزه ها، ادبیات عرب، فقه و معارف دانست، اظهار داشت: همه آثار و بركاتی كه در تمدن اسلامی وجود داشته، نشان دهنده این است كه اسلام مروج علم و عمل بوده است و این مساله نشان میدهد كه علم بدون عمل در اسلام بی فایده است و علم مفید باید منجر به عمل صالح شود.
وی اضافه كرد: آنچه محصول تمدن اسلامی بود، سبب ترقی مسلمانان شد بطوریكه مسلمانان هزار سال تمدن بشری را در دست داشتند و هرگاه نگاهی به دانشمندان بزرگ تاریخ اسلام بیندازیم، می بینیم كه همه اهل تحقیق و تجربه بودند و خیلی از علوم كه در كشورهای دیگر وجود داشت را به مرحله عمل رساندند.
ولایتی تاكید كرد: حالا اگر بخواهیم تمدن نوین اسلامی را مورد توجه قرار دهیم، باید كاری كه مسلمانان در گذشته انجام داده بودند را مد نظر قرار دهیم و از علم به عمل برسیم.
وی در ادامه اشاره كرد: راه توسعه و پیشرفت همانا تقویت حوزه تحقیقات، فناوری و نوآوری است كه دست دانشگاه آزاد اسلامی در این راه باز است و می تواند حمایت های مناسبی از پیشرفت علم و صنعت در كشور داشته باشد.
رئیس هیأت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: می توان دید كه در دانشگاه آزاد اسلامی كارهای بزرگی انجام شده و ان شاءالله پرچمدار اقتصاد دانش بنیان و پیشرو خواهد بود ضمن آن كه با امكانات، ابزارها و گستردگی واحدهایی كه دارد، باید آمایش پژوهشی متناسب با شرایط محیطی هر منطقه را نیز تنظیم و به بازدهی كار نیز توجه داشته باشد.


منبع:

1398/07/30
19:27:48
5.0 / 5
3943
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳