قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

برخورد آیت الله علم الهدی با اظهارات خرافی یك طلبه درباره كرونا در حرم امام هشتم

برخورد آیت الله علم الهدی با اظهارات خرافی یك طلبه درباره كرونا در حرم امام هشتم

موضع ضدخرافی آیت الله علم الهدی، در مقابل اظهارات خرافی و نادرست یک طلبه در صحن آستان امام رضا(ع) را باید نیکو پنداشت و آنرا مورد قدردانی قرار داد.


به گزارش قائم به نقل از خبر آنلاین، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در سخنان نماز جمعه خود به مواردی اشاره نمود که برای خیلی از نخبگان و رسانه ها تازگی داشت. بی گمان موضع تازه آیت الله در مقابل اظهارات خرافی و نادرست یک طلبه در صحن آستان امام رضا(ع) را باید نیکو پنداشت و آنرا مورد تقدیر قرار داد.
ماجرا از آنجایی شروع شد که هفته گذشته کلیپی در فضای مجازی و رسانه های خارجی به طور گسترده منتشر و منعکس شد که در آن فردی که ظاهرا روحانی کاروان است، به زائرین امام رضا(ع) سفارش می کرد که از رعایت پروتکلهای بهداشتی در حرم مطهر پرهیز کرده و از آنها می خواست که در حرم امام رضا (ع) ماسک نزنند! این فرد ملبس به لباس روحانی در بیانی خرافی اظهار می کند که: « ویروس کرونا در حرم امام هشتم راه ندارد.» آیت الله سید احمد علم الهدی در سخنان جمعه این هفته در حرم مطهر رضوی به نکاتی اشاره نمود که از منظر خرافه ستیزی و روشنگری جای قدردانی داشت.
این سخنان البته خصوصا از جانب رسانه های خارجی هیچ بازتابی نداشت. همان رسانه هایی که تندترین حمله ها را به واسطه اظهار نظر غلط و خرافی آن طلبه ناشناس، بزرگ نمایی کردند. این رسانه ها باآنکه به واسطه اظهارات کم خردانه افرادی بی سواد در لباس روحانیت یا غیر روحانیت، تلاش می کنند تا مستمسکی بسازند برای حمله های تخریبی به کل جریان اسلامی و جامعه متدینین در ایران، وقتی با موضع مفید، موثر و درست آیت الله علم الهدی روبرو شدند، سکوت اختیار کردند و هیچ بازتابی از این سخنان را منعکس نکردند. مروری بر پاسخ تحسین برانگیز آیت الله علم الهدی
اما مرور آنچه نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت برای رسانه های دغدغه مندان حوزه اندیشه و دین مهم می باشد که در زیر به آن اشاره شده است: * اینکه بعضی می گویند عامل منتقل شدن ویروس کرونا و بیماری در حرم مطهر ائمه اطهار (ع) کارآیی ندارد، نادرست و نتیجه افکار مشتی خرافه پرور است. * دیوارهای حرم متبرک است اما اگر خون روی آن بریزد نجس نمی شود؟ چرا نجس می شود. بنابراین، اگر کسی هم که ناقل این ویروس می باشد درب حرم را ببوسد، درب حرم را آلوده کرده است. حرف افراد خرافه پرور را باور نکنید. * همانطور که اگر کسی در حرم بول کند حرم نجس می شود و باید پاک شود، اگر شخص ناقلی در حرم ضریح را ببوسد، باعث انتشار ویروس می شود، پس لازم است در حرم و اماکن متبرکه هم همه پروتکلهای بهداشتی رعایت شود. * شکی در این نیست که زیارت امام رضا (ع) شفابخش است و آن بزرگوار ولایت مطلقه دارند، اما عنایت ایشان به جریان غیرمعقول تعلق نمی گیرد مثل این است که کسی خویش را از پشت بام حضرت به پایین پرت کرده و انتظار داشته باشد که حضرت وی را نگه دارد، نه خیر اینطور نیست به زمین می افتد و استخوانش هم خرد می شود و چنین حرکت های غیرمعقولی مشمول کرامت ائمه قرار نمی گیرد. * امکان برگزاری این فریضه الهی با رعایت همه پروتکلهای بهداشتی مهیا است و برپا داشتن نماز جمعه با این شرایط با مشکلی مواجه نیست، که یقینا اگر محیط بسته و محدود بود، امکان برگزاری نماز جمعه در این شهر هم وجود نداشت. * نمازگزاران هم موظف به رعایت تمام و کمال پروتکلهای بهداشتی و فاصله اجتماعی هستند *، آستان قدس رضوی بهترین و جدی ترین برنامه ها را در جهت اجرای پروتکلهای بهداشتی به کار گرفته است و هزینه خرید ماسک برای زائرین توسط این نهاد در یک ماه حدود ۲ میلیارد تومان است. /6262


منبع:

1400/01/26
17:51:06
5.0 / 5
975
تگهای خبر: ائمه , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵