قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
برای داوطلبان مجاز آزمون؛

ساعت 12 امشب آخرین فرصت انتخاب رشته آزمون دكتری

ساعت 12 امشب آخرین فرصت انتخاب رشته آزمون دكتری

فرصت انتخاب رشته های تحصیلی آزمون دکتری ۱۴۰۰ با عنایت به مهلت تمدید شده، ساعت ۲۴ امروز یکشنبه ۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ آخر می یابد.به گزارش قائم به نقل از مهر، کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۰ از روز یکشنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org انتشار یافته است. همینطور دفترچه راهنما هم در اختیار داوطلبان قرار گرفته است.
۱۳۶ هزار و ۶۶۵ نفر مجاز شدند و ظرفیت پذیرش به غیر دانشگاه آزاد ۱۲ هزار و ۳۲ نفر است.
انتخاب رشته های تحصیلی آزمون دکتری از روز دوشنبه ۳۰ فروردین شروع شده است و با عنایت به تمدید مهلت انتخاب رشته، این فرصت تا ساعت ۲۴ امروز یکشنبه ۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ادامه دارد.
داوطلبان مجاز می توانند حداکثر ۵۰ کدرشته محل در صورت وجود را با عنایت به رشته امتحانی که در آن آزمون داده اند، انتخاب کنند.
اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه علمی و سنجش عملی و بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری) در اواخر اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ از راه سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.
به گزارش قائم به نقل از مهر، تعداد ۱۸۵ هزار و ۶۹ نفر در این دوره از آزمون ثبت نام کرده بودند و آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی عالی جمعه ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۹ با بیشتر از ۸۰ درصد داوطلبان ثبت نام کننده در ۲۴۲ کد رشته، ۲۱۰ حوزه امتحانی و ۱۱۰ شهرستان برگزار گردید.


منبع:

1400/02/05
13:39:35
5.0 / 5
906
تگهای خبر: آموزش , دكتر , دین , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم