قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

كتابی برای آشنایی با فلسفه مجازات های قرآن

كتابی برای آشنایی با فلسفه مجازات های قرآن

قائم: کتاب «فلسفه مجازات های قرآن» به قلم ابراهیم صالحی حاجی آبادی در 168 صفحه به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر گردید.به گزارش قائم به نقل از خبر آنلاین به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، کتاب «فلسفه مجازات های قرآن» به قلم ابراهیم صالحی حاجی آبادی در ۱۶۸ صفحه از طرف مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی تهیه و به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر و روانه بازار نشر شد.
قریب به یک سوم از آیات قرآن، درباره رویدادها و سرگذشت های امت های پیشین است؛ قسمتی از آیات کریمه قرآن به بیان سنت ها و مجازات های اقوام گذشته می پردازد. کتاب حاضر درباره مجازات هایی است که در بیانات قرآن برای تنبیه مجرمان آمده است.
در این نوشتار، تعدادی از پرسش های مربوط به این مسئله در منظر دینی و از محضر قرآن مورد کاوش قرار گرفت. کتاب «فلسفه مجازات های قرآن» در ۳ بخش و ۸ فصل تهیه و تنظیم شده است؛ در فصل اول بخش اول، به بیان مفاهیم و اصطلاحاتی همچون مجازات، اقوام، اجتماع به مثابه کل و تمدن پرداخته شده است؛ فصل دوم این بخش به اهداف تربیتی – اجتماعی و سنت های الهی قصص قرآن می پردازد.
نویسنده، دومین بخش از این اثر را به زبان قصص قرآن مختص کرده است که در دو فصل به «زبان قصص قرآن، تمثیل، سمبولیک یا واقعیت» و «بررسی دیدگاه ها» اشاره دارد.
بخش سوم از این اثر، درباره «سیری در عذاب اقوام گذشته و علل انحطاط و آثار تربیتی - اجتماعی آن» است که در چهار فصل تألیف شده است که عناوین فصول این اثر عبارتند از «سیری در چگونگی عذاب اقوام گذشته»، «علل انحطاط پیشین»، «آثار تربیتی – اجتماعی مجازات» و «پاسخ به چند شبهه».
علاقه مندان با خرید اینترنتی این کتاب بوسیله نشانی www.bustaneketab.com می توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره مند شوند.
6262


منبع:

1400/02/12
20:03:17
5.0 / 5
1002
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , تبلیغات , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم