قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
نامه شورای صنفی به وزیر علوم؛

قطع ارتباط رئیس دانشگاه خواجه نصیر با دانشجویان

قطع ارتباط رئیس دانشگاه خواجه نصیر با دانشجویان

شورای صنفی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی در نامه ای به وزیر علوم نسبت به قطع ارتباط رئیس دانشگاه با دانشجویان و همین طور بلاتکلیفی تجمیع ساختمان های دانشگاه انتقاد نمود.به گزارش قائم به نقل از مهر، شورای صنفی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی در نامه ای به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن گله مندی از قطع ارتباط کامل ریاست دانشگاه با بدنه دانشجویی از عدم پاسخگویی رئیس دانشگاه به نامه های ارسالی دانشجویان در یکسال و نیم گذشته انتقاد نمود.
در قسمتی از نامه اعتراضی دانشجویان این طور آمده است؛ همیشه همه رؤسای دانشگاه و مقامات وزارتی در زمان ها و دوره های مختلف سخن از تجمیع دانشگاه رانده اند که با وجود وجود گزینه های مناسب، این مهم در هیچ دوره ای تحقق نیافت.
اکنون بعد از مدت ها هنوز برنامه دقیقی برای تجمیع وجود ندارد و از جانب دیگر مشکلات عظیم ساختمانی همچون فرسودگی، احتمال ریزش و عدم تملک برخی ساختمان های دانشگاه ادامه روند به این شکل را خیلی مشکل کرده است.
همچنین بنا بگفته مسئولین دانشگاه، مدت هاست بودجه عمرانی دانشگاه به سبب عدم تجمیع قطع شده که خود بر مشکلات این دانشگاه پر افتخار اما بدون حامی و دلسوز افزوده است. دانشکده علوم این دانشگاه که در سالهای قبل گرفتار سوانحی همچون نشت زمین شده است یکی از مکان های خطرناکی است که مکرراً از طرف شهرداری و سازمان آتش نشانی اخطار برای تخلیه به سبب ناامن بودن دریافت کرده است.
در ماه های گذشته مسئولین دانشگاه به دنبال انتقال این دانشکده به مکان جدیدی بودند که مشخص شد نخستین گزینه دانشگاه برای انتقال دانشکده علوم، خوابگاه دانش که یکی از استانداردترین خوابگاه های سطح شهر تهران با ظرفیت ۷۰۰ نفر است، می باشد.
دانشجویان دانشکده علوم نگران از احتمال درس خواندن در مجموعه ای با کاربری خوابگاهی و دانشجویان خوابگاه دانش نگران از دست دادن تنها مجموعه خوابگاهی دانشگاه و احتمال تکرار تجربه تلخ استقرار دانشجویان در نمازخانه دانشکده ها. باتوجه به تغییر کاربری این مجموعه خوابگاهی و لغو قرارداد تمامی خوابگاه های خودگردان دانشگاه، این نگرانی در دانشجویان به وجود آمده که در صورت بازگشایی دانشگاه ها، دانشگاه توانایی تامین خوابگاه لازم برای دانشجویان خوابگاهی را نداشته باشد.
پس از انتقال دانشکده علوم به خوابگاه دانش عملاً تنها نکته مثبت و استاندارد دانشگاه هم از بین خواهد رفت و دانشگاه بعد از عدم تجمیع، عدم برخورداری از بودجه عمرانی، عدم امکانات و فضای کافی، عدم برخورداری از ساختمان مستحکم و درخور از داشتن یک مجموعه خوابگاهی نیز محروم خواهد شد.
شورای صنفی دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی از وزیر علوم درخواست کرده است قبل از رسیدن به بن بست و بحران، اقدامات ویژه ای در امتداد حل مشکلات این دانشگاه برداشته شود و همانطور که دانشجویان و اساتید دانشگاه در تلاش مداوم برای بالا بردن سطح علمی دانشگاه هستند، حداقل امکاناتی همچون مجموعه دانشگاهی و خوابگاهی مناسبی برای آنان تهیه شود.
بیش از یک سال و نیم است که رئیس دانشگاه هیچکدام از درخواست های جلسات را قبول نکرده و شورای صنفی دانشجویان هیچ نوع ارتباطی با ریاست دانشگاه نداشته و تقریباً تمام نامه های ارسالی ما به ایشان بدون جواب مانده است.

1400/02/18
23:06:52
5.0 / 5
1322
تگهای خبر: برنامه , دین , سازمان , نماز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم