قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
آیت الله سیداحمد خاتمی:

مشاركت حداكثری و انتخاب اصلح شكرگزاری نعمت انتخابات است

مشاركت حداكثری و انتخاب اصلح شكرگزاری نعمت انتخابات است

خطیب نماز عید فطر مسجد جمکران ضمن اشاره به این که انتخابات نشانه مردم سالاری دینی و نعمت بزرگی برای ملت ایران است اظهار داشت: مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح شکرگزاری نعمت انتخابات است.به گزارش قائم به نقل از مهر، آیت الله سید احمد خاتمی بامداد پنجشنبه در خطبه های نماز عید سعید فطر در مسجد مقدس جمکران با تکیه بر این که عید فطر تکمیل کننده اعمال ما در ماه مبارک رمضان است اظهار داشت: در ماه میهمانی خدا مؤمنان با روزه داری، قرائت قرآن و ادعیه و نماز خداوند از آنها پذیرایی کرده است.
نماینده مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به جنایت وحشیانه داعش در به شهادت رساندن دانش آموزان افغانستانی اظهار داشت: به اعتراف حاکمان آمریکا داعش ساخته و پرداخته دست پرورده دولت آمریکا است و امروز با بردنش به افغانستان بدنبال اهداف شومی هستند و خون این شهیدان شکستشان خواهد داد.
وی اضافه کرد: همانگونه شهید سلیمانی داعش را در عراق و سوریه نابود کرد حاج قاسم های بسیاری هستند که این جنایتکاران را به سزای اعمالشان برسانند.
آیت الله خاتمی در بخش دیگری از سخنانش بازگرداندن قدرت به مردم را یکی از خصوصیت های جمهوری اسلامی ایران بیان کرد و اضافه کرد: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران جشن سیاسی است و مردم ایران با مشارکت در ۴۰ انتخابات سرنوشت خودشان را بدست گرفته اند در واقع انتخابات نشانه مردم سالاری دینی و نعمت بزرگی برای ملت ایران است.
وی اضافه کرد: مشارکت حداکثری مردم بهترین راه شکرگزاری این نعمت است و ملت ایران با هر رأی که به صندوق می اندازند یک رأی آری به نظام جمهوری اسلامی می دهند.
عضو فقهای شورای نگهبان با تکیه بر این که راه دیگر شکرگزاری این نعمت انتخاب اصلح و با بصیرت است اظهار داشت: نامزد اصلح باید در کنار شرایط قانونی ریاست جمهوری، ضد استکبار و دلسوز مردم، ضد فساد و مردم باور باشد.
وی اضافه کرد: داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری باید بدانند سر سفره نظام نشسته اند و بر مبنای قانون اساسی سرکار می آیند و اگر قانون صلاحیت آنها را رد کرد بگویند انتخابات را تحریم می نماییم یعنی نظام و قانون اساسی را قبول ندارند اگر قبول ندارید پس چرا به صحنه می آیید؟ کسانی که وارد کارزار انتخابات می شوند باید نسبت به قانون اساسی، جمهوریت، اسلامیت نظام و ولایت فقیه اعتقاد و التزام عملی داشته باشند.
آیت الله سید احمد خاتمی با تکیه بر این که اصلاح آیین نامه انتخابات بر مبنای سیاستهای کلی ابلاغی از جانب مقام معظم رهبری بوده است اظهار داشت: بر مبنای قانون اساسی تفسیر اصول قانون اساسی با شورای نگهبان است، این که مدیر و مدبر کیست؟ تفسیرش با شورای نگهبان است.
وی اضافه کرد: این که برخی مغلطه می کنند که شورای نگهبان قانونگذاری کرده درست نیست درواقع شورای نگهبان قانون اساسی را تفسیر کرده است و باید بدانند حفظ حرمت شورای نگهبان حفظ حرمت نظام است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن اشاره به جنایت صهیونیست ها و مقاومت مردم مظلوم فلسطین در ایام اخیر اظهار داشت: در این هفت سال آبی از مذاکرات گرم نشده و اگر عزتی نصیب فلسطینیان شده در سایه مقاومت است و انتفاضه ای که با سنگ آغاز شد و به موشک رسید و به فضل خدا روز این رژیم را به شب سیاه تبدیل کرد.
وی اضافه کرد: همین انتفاضه ها گور رژیم صهیونیستی را خواهد کند و امیدواریم پیش از وعده ۲۵ ساله شاهد محو و نابودی این رژیم غاصب، جنایتکار و کودک کش باشیم.

1400/02/23
22:38:10
5.0 / 5
1108
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳