قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

تاكید وزیر علوم بر تقویت فرهنگ خود ارزیابی دانشگاهها

تاكید وزیر علوم بر تقویت فرهنگ خود ارزیابی دانشگاهها

وزیر علوم بر لزوم تقویت فرهنگ خودارزیابی و دیگر ارزیابی در بخش های مختلف ستاد و صف تاکید نمود.به گزارش قائم به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی در نشست مشترک «شورای نظارت و ارزیابی و تضمین کیفیت» و «شورای راهبری مدیریت» که در تالار شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد، بر لزوم تقویت فرهنگ خودارزیابی و دیگر ارزیابی در بخش های مختلف ستاد و صف تاکید کرد.
وی در این جلسه مشترک گفت: پروسه ارزیابی این امکان را برای دستگاه پدید می آورد تا به نقاط قوت و ضعف عملکرد خود واقف شود و بازنمای زحمات همه کارکنان و مدیران ستاد و دانشگاه ها و پژوهشگاه هاست.
وزیر علوم بر دقت نظر بر تکمیل بودن اطلاعات و مستندات تاکید کرد و اضافه کرد: باید با پیگیری این موضوع، فرهنگ خودارزیابی و دیگر ارزیابی را در بخش های مختلف ستاد و صف تقویت نماییم.
غلامعلی منتظر، رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم نیز در این جلسه اظهار داشت: ارزیابی عملکرد وزارت علوم، دانشگاه ها و پژوهشگاه ها، آینه ای است که مهم ترین وجوه کارکردی نظام علم و فناوری را در اختیار جامعه قرار می دهد.
وی با بیان پروسه ارزیابی عملکرد فاکتورهای اختصاصی اشاره کرد: در جلسه مشترک وزارت با سازمان امور استخدامی و سازمان برنامه و بودجه در آذرماه ۱۳۹۹ قرار شد که فاکتورهای ارزیابی وزارت علوم در دو سطح ملّی و مؤسسه ای با پیشنهاد وزارت علوم تدوین شود و برای ارزیابی در سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ مبنای عمل قرار گیرد.
منتظر اضافه کرد: بعد از استعلام از حوزه های مختلف ستاد، فاکتورهای ارزیابی وزارتخانه و دانشگاه ها تدوین و بعد از بررسی در سازمان امور استخدامی، همان شاخص ها به وزارتخانه ابلاغ گردید و ارزیابی این شاخص ها از تاریخ ۱۵/‏۰۱/‏۱۴۰۰‬ شروع شده است.
رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم اشاره کرد: این شاخص ها مربوط به کارهای تخصصی حوزه علم و فناوری در شش محور شامل: آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، رفاهی دانشجویان، بین المللی و فرهنگی و اجتماعی است که مشتمل بر ۴۹ شاخص در سطح ملّی و ۳۸ شاخص در سطح مؤسسه ای (دانشگاه، پژوهشگاه و پارک علم و فناوری) است.
در ادامه این جلسه گزارش خودارزیابی واحدهای مختلف ستادی از کارهای تخصصی خود مطرح و به نقاط قوت و ضعف عملکرد و نیز شیوه گزارش دهی تاکید شد.

1400/02/27
18:44:53
5.0 / 5
719
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲