قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

پیام آیت الله سبحانی به مناسبت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع

پیام آیت الله سبحانی به مناسبت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع

قائم: آیت الله سبحانی از مراجع تقلید شیعیان، به مناسبت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) پیامی صادر کرد.به گزارش قائم به نقل از مهر، آیت الله سبحانی از مراجع تقلید شیعیان به مناسبت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) پیامی صادر کرد.
متن این پیام به شرح زیر است:
سالروز تخریب بارگاه ملکوتی دوده نبوت، و هتک حرمت مراقد امامان معصومین در بقیع، عاشورای دوم است و باید مسلمانان جهان خصوصاً شیعیان مراتب نفرت، انزجار خودرا از عاملان این جنایت به گوش جهانیان برسانند.
حدود ۱۰۰ سال پیش لشکر جهل و ظلالت، در چنین روزی، با بیل و کلنگ نصب و عداوت به حرم شریف ائمه چهارگانه و دیگر وابستگان خاندان رسالت در بقیع یورش برده و آنها را با خاک یکسان کردند.
بار دیگر عمل زشت و نفرت بار متوکل عباسی را در تخریب گنبد و بارگاه حسینی و شخم زدن زمین آنرا تکرار کردند «یُریدُونَ لِیُطفِئُوا نُور الله واللهُ مُتِمٌ نُورِهِ وَلَو کَرِهَ الکافِرُون» قرآن مجید، مسلمانان جهان را به ترفیع و تکریم بیوتی که مرکز حمد و تسبیح الهی است، دعوت می نماید و می فرماید: «فی بُیُوتٍ أَذن الله أَن تُرفَعَ»
جلال الدین سیوطی در کتاب «درّ منثور» می نویسد پیامبر اکرم (ص) این آیه را در مسجد تلاوت کرد. مردی پرسید مقصود از این «بیوت» چیست؟ پیامبر (ص) فرمود: «خانه های پیامبران است». در این هنگام، ابوبکر در صورتیکه به خانه حضرت زهرا (س) اشاره می کرد، پرسید: آیا این خانه هم از آنهاست؟ حضرت فرمود: «نعم من افاضل ها» (یعنی آری از بالاترین و والاترین آنهاست).
مرقد عسکریین (علیهما السلام) که اخیراً به دست همین عاملان ویران گشت، خانه های آنان بود که در آن، امامان و مادر گرامی ایشان، خدا را عبادت کرده و به حمد و ثنای او می پرداختند. متأسفانه بجای ترفیع و تعمیر، منهدم گردید.
رسم خردمندان جهان، حتی رسم پیروان شرایع پیشین این بود که قبور بزرگان و پیامبران را تکریم نموده و با ساختن بنا بر قبور آنان، ادای احترام می کردند و اکنون قبر خلیل الرحمن در فلسطین اشغالی، و قبور دیگر پیامبران و اوصیای آنان در کشورهای اردن و سوریه و مصر و عراق گواه این مطلب است.
متأسفانه اعراب نجد، از فرهنگ اسلامی دور بوده و بجای عمل به آیه «قُل لا اساَلکُم عَلَیهِ أَجراً إلا المَوَدّة فِی القُربی» به دشمنی برخاسته و آثار آنان را همراه با آثار ده ها وابسته به خاندان رسالت و دیگر بزرگان دین، منهدم کردند.
روزی نیست که در حرمین شریفین آثار اسلامی تازه ای به بهانه توسعه حرمین نابود نگردد و چیزی نمی گذرد که شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره بصورت دو شهر غربی به تمام مدلول در آیند.
مسلمانان جهان، از حاکمان نجد و حجاز می خواهند حریت و آزادی را به حرمین شریفین باز گردانند و اجازه دهند با نظم و آرامش، محبان دوده (ع) قبور آنان را تجدید بنا کنند و همه طوایف اسلامی را در انجام فرایض خود در زمان حج و عمره، آزاد بگذارند تا حرم امن الهی برای همه «حرم امن» گردد.
قم
جعفر سبحانی


منبع:

1400/02/30
13:06:44
5.0 / 5
742
تگهای خبر: ائمه , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴