قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
وزیر علوم اعلام كرد؛

طرح ساماندهی كنكور به هیات دولت رفت

طرح ساماندهی كنكور به هیات دولت رفت

به گزارش قائم وزیر علوم اظهار داشت: روز گذشته گزارش طرحی را در رابطه با ساماندهی کنکور به هیات دولت ارائه کردیم که مورد حمایت قرار گرفت.



به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۴۸ ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرا شد.
منصور غلامی اظهار داشت: بحث افزایش ۲۵ درصد حقوق در حال اجراست و در قانون ذکر شده که این درصد افزایش نباید بیشتر از دو و نیم میلیون تومان باشد؛ دانشگاه ها در حال صدور حکم هستند. روش اعمال این افزایش حقوق در تراز منفی به وجود آمده از آن حل شده، ولی مشکل سقف ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مطرح بوده که تعداد کمی از اعضای هیأت علمی درگیر این مساله می شوند؛
وی اضافه کرد: ولی مکاتبه شده تا بحث فوق العاده مدیریت را از افزایش حقوق مستمر جدا شود تا کسری کمتر شود. بحث همسان سازی جز تبصره ۲ قانون بودجه است و یک موضوع خاص خودش را دارد و نیازمند تدوین دستورالعمل اجرائی بود که انجام شد و چون باید با سازمان برنامه و بودجه و آنچه در وزارت بهداشت اجرائی می شود همسان شود، که در نخستین فرصت اجرا خواهد شد.
وزیر علوم تحقیقات و فناوری اضافه کرد: سازمان برنامه و بودجه با تامین اعتبار همسان سازی موافقت کردند و از آنها تشکر می نماییم. وزارت علوم قریب ۳ سال پیگیر این مساله بود. اما مشکلی که وجود دارد در همسان سازی به دانشگاه های غیردولتی و مراکز پژوهشی توجه نشده که ناشی از پرداخته نشدن به یک عبارت است و چون در آخرین لحظات تصویب گردید زمان اصلاح آن وجود نداشت اما به دنبال اصلاح آن هستیم و پاسخ به اصلاح نیز تا حالا مثبت بوده است ولی این که به دانشگاه های غیردولتی واحدهایی که از منابع دولتی استفاده نمی کنند تأثیر خواهد داشت قطعی است.
غلامی درباره مباحث مربوط به کنکور در هیأت دولت توضیح داد: روز یکشنبه گزارشی را به هیأت دولت گزارش دادیم و هیأت دولت از طرح ارائه شده به شورای عالی حمایت کردند و قرار شد بررسی آن با دستور رئیس جمهور در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار بگیرد.


منبع:

1400/02/31
12:35:57
5.0 / 5
996
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم