قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

درخواست آیت الله محقق داماد از یونسكو برای ثبت صدمین سال تأسیس حوزه علمیه قم

درخواست آیت الله محقق داماد از یونسكو برای ثبت صدمین سال تأسیس حوزه علمیه قم

قائم: رئیس گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم از دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران درخواست نمود تا صدمین سال تأسیس حوزه علمیه قم توسط یونسکو به رسمیت شناخته و ثبت گردد.به گزارش قائم به نقل از خبر آنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگستان علوم ایران، آیت الله دکتر سیدمصطفی محقق داماد طی نامه ای به دکتر حجت اله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران خواست تا صدمین سال تأسیس حوزه علمیه قم توسط یونسکو به رسمیت شناخته و ثبت گردد.
در این آمده است: با نوروز سال 1401 خورشیدی یکصد سال از تاسیس حوزه علمیه قم می گذرد. حوزه­ ای که بدون هر گونه گزافه، اغراق و مبالغه بزرگترین مرکز فرهنگی، علمی، آموزشی و پژوهشی در دانش الهیات در ایران و شاید یکی از درخشانن ترین مراکز علمی جهان به شمار میی آید. این مرکز علمی از بدو تاسیس تا حالا موفق به تربیت هزاران فقیه، حکیم، ادیب، مفسر قرآن، مورخ، متکلم و متبحر در اخلاق شده است. همین طور در این مرکز علمی ده­ ها عنوان کتاب در زمینه­ های فقه و حقوق اسلامی، حکمت، تفسیر قرآن، تاریخ اسلام، کلام و ادیان و عرفان و اخلاق تألیف و انتشار یافته است.
بر این اساس گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران از جنابعالی درخواست دارد که تمشیتی اتخاذ شود تا صدمین سال تأسیس این مرکز علمی، آموزشی و فرهنگی توسط یونسکو به رسمیت شناخته و ثبت گردد.
/6262


منبع:

1400/03/01
22:24:34
5.0 / 5
713
تگهای خبر: آموزش , ادیان , اسلام , اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم