قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در كارگروه همكاریهای آكادمیك؛

افق همكاریهای مشترك دانشگاهی ایران و اتریش بررسی می شود

افق همكاریهای مشترك دانشگاهی ایران و اتریش بررسی می شود

سومین نشست کارگروه همکاریهای آکادمیک، تحقیقات و آموزش عالی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و فدرال اتریش چهارشنبه 5 خرداد ماه 1400 بصورت مجازی انجام می شود.


به گزارش قائم به نقل از وزارت علوم، سومین نشست کارگروه همکاریهای آکادمیک، تحقیقات و آموزش عالی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و فدرال اتریش چهارشنبه ۵ خرداد ماه ۱۴۰۰ بصورت مجازی انجام می شود.
این نشست با حضور حسین سالار آملی، رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی و همتای اتریشی وی باربارا ویتگروبر، مدیر کل تحقیقات علمی و روابط بین المللی وزارت آموزش، علوم و تحقیقات فدرال اتریش بعنوان رؤسای دو هیئت ایرانی و اتریشی برگزار می شود و نمایندگان دانشگاه خوارزمی بعنوان مرجع ملی همکاریهای علمی و تعاملات بین المللی با فدرال اتریش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گروهی از پژوهشگران دانشگاه ها و پژوهشگاه های دو کشور نیز حضور خواهند داشت.
در این جلسه، سیاست گزاری و برنامه ریزی های کلان برمبنای نقشه راه همکاریهای دو کشور متناسب با راهبردهای توسعه علوم و پژوهش در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روشی هماهنگ، پویا وآینده نگر تبیین خواهد شد.
همچنین با حضور دکتر کالیچه، مدیر کل اجرائی آژانس بین المللی آموزش و بین المللی سازی فدرال اتریش (OeAD) در این نشست؛ برنامه همکاریهای پژوهشی ایران و اتریش تحت عنوان (IMPULSE Iran-Austria) مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
پیش بینی شده است در نشست کار گروه همکاریهای مشترک دو کشور، دو تن از پژوهشگران موفق طرح های پژوهشی دو کشور از دانشگاه های اینسبروگ و پژوهشگاه دانش های بنیادی گزارشی از وضعیت همکاری و اجرای پروژه های خود ارایه کنند.
گفتنی است در این جلسه، گزارشی از شیوه ها و فرآیندهایی که در اجرای برنامه موفق همکاریهای پژوهشی IMPULSE از طرف دو کشور به کار گرفته شده است، توسط نمایندگان ایرانی و اتریشی شرکت کننده در نشست ارائه خواهد شد تا بر همین اساس، تداوم و اجرای مرحله آتی همکاریهای پژوهشی مورد ارزیابی قرار گرفته و طرح مدیریت و اجرای آن در همکاریهای بین المللی پژوهشی از طرف ایران و اتریش ترسیم شود.

1400/03/03
20:38:55
5.0 / 5
650
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم