قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
تا پایان خرداد؛

تمدید مهلت ارسال آثار به سومین نمایشگاه ملی مد و لباس دانشگاهی

تمدید مهلت ارسال آثار به سومین نمایشگاه ملی مد و لباس دانشگاهی

قائم: مهلت ارسال آثار سومین نمایشگاه ملی مد، لباس و صنایع دستی ویژه توانمندی های دانشجویان دختر تا اختتام خردادماه تمدید گردید.به گزارش قائم به نقل از مهر، فراخوان سومین نمایشگاه ملی مد، لباس و صنایع دستی با هدف الگو سازی در زمینه مد و لباس در حوزه های زندگی اجتماعی دانشجویان با هدف افزایش غرور ملی، ایجاد زمینه های ورود دانشجویان دختر به فضای کسب وکار در حوزه مد و لباس و صنایع دستی و پشتیبانی از طراحان نوپا و دانشجو در امتداد کارآفرینی و ایجاد اشتغال و تقویت امید به آینده تا اختتام خردادماه جاری تمدید گردید.
بخش های رقابتی این دوره از نمایشگاه شامل سه بخش: طراحی، الگوسازی و دوخت لباس بانوان با بهره گیری از بروز رسانی یا استفاده مدرن از دست بافته ها و رودوزی های سنتی کشور؛ طراحی، الگوسازی و دوخت لباس های بانوان با تمرکز بر لباس های قومی (بروز رسانی یا استفاده مدرن از لباس های اقوام باتوجه به کاربرد الگوی آنها با ذکر شناسنامه کار)؛ و هنرهای پوشیدنی شامل تولیدات صنایع دستی در رابطه با مد و لباس (زیورآلات، کیف، کفش، کمربند و …) است.
همچنین رویکردهای این نمایشگاه ملی، الگوها و سبک های اصیل و نوین ایرانی-اسلامی در پوشش مبتنی بر نمادهای فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی، معرفی وجهه مدرن هنر ایرانی در هنرهای پوشیدنی، مدرن سازی پوشش های سنتی و قومی، ترویج فرهنگ محیط زیستی در استفاده از متریال سازگار با محیط زیست و یا قابل بازیافت اعلام شده است.
ثبت نام دانشجویان در این رویداد بوسیله سامانه به آدرس www.fhne.ir امکان پذیر است و مهلت ثبت نام علاقه مندان جهت شرکت در این رویداد تا ۳۱ خردادماه تمدید شده است. قبل از این مهلت ارسال آثار این نمایشگاه تا ۱۵ خردادماه اعلام شده بود.
علاقه مندان می توانند برای دنبال کردن نشست های آموزشی، اخبار و اطلاعیه های این نمایشگاه به آدرس www.instagram.com/fhne.ir مراجعه کنند.
سومین نمایشگاه ملی مد، لباس و صنایع دستی به همت معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و به میزبانی دانشگاه شهید چمران اهواز در تابستان ۱۴۰۰ انجام خواهد شد.


منبع:

1400/03/09
09:57:46
5.0 / 5
949
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱