قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

فرزانه ای در قامت رئیس دانشكده ادبیات دانشگاه تهران

فرزانه ای در قامت رئیس دانشكده ادبیات دانشگاه تهران

به گزارش قائم رحلت فرزانه خلیق حجت الاسلام جناب آقای علی شیخ الاسلامی را به خانواده ایشان، عموم دانشگاهیان ودانشجویان و دوستداران ایشان تسلیت می گویم.


العلما باقون ما بقی الدهر
خداوند درجات ایشان را متعالی کند. من شاگرد یا همکار ایشان نبودم ولی هر وقت از دانشکده علوم تربیتی یا مدیریت به پردیس دانشگاه برای انجام کاری می رفتم یکی از برنامه های من سر زدن به ایشان بود.
همیشه بدون وقت قبلی هر گاه به اتاق ایشان می رفتم اگر جلسه خاصی نداشتند بدون معطلی مرا می پذیرفتند و من طرح ها و نظرات خویش را برای ایشان باز می گفتم و ایشان با کمال سماحت گوش می دادند و تشویق می کردند. طرح طبقه بندی علوم خویش را وقتی برای ایشان باز گفتم و مقاله آنرا به ایشان دادم بی درنگ آنرا برای مرحوم دکتر انوار فرستادند که سردبیر مجله دانشکده ادبیات بود. بزرگواری ایشان مرا به یاد مرحوم دکتر سید جعفر شهیدی می انداخت در سازمان لغتنامه. ایشان هم بسیار متواضع و بزرگوار بودند. یاد مرحوم دکتر حریرچی هم بخیر باد. دکتر تجلیل و دکتر شفیعی کدکنی هم همینطور. خدا ایشان را سلامت بدارد. معمولا اتاق رئیس دانشکده یا دانشگاه را در جایگاه خاص و خلوت تر و شاید حفاظت شده تر قرار می دهند. اما در دانشکده ادبیات این چنین نبوده و نیست. این که دفتر رئیس دانشکده ادبیات نخستین اتاق در ورودی در ساختمان عظیم دانشکده است نشان از تواضع ایشان و شاید عموم استادان دانشکده ادبیات دارد. البته من نمیدانم این ابتکار از آن ایشان و زمان ایشان است یا قبلا هم بوده است.
خداوند به رفتگان رحمت و به بازماندگان عزت و توفیق خدمت عطا فرماید.


1400/03/10
17:32:46
5.0 / 5
887
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , برنامه , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴