قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

دستور از خمینی روایت تبلیغی متفاوت

دستور از خمینی روایت تبلیغی متفاوت

کتاب دستور از خمینی روایت متفاوتی از تبلیغ طلاب جهادی است که در مسافرت به شهر اراک با حضور در بین مردم به تبیین مبانی اسلامی و انقلاب برای انتخاب یک فرد شایسته در انتخابات می پردازند.به گزارش قائم به نقل از مهر، کتاب «دستور از خمینی» که با همکاری محمد صالحی، امیر خندان، میر محمدحسین موسوی و احمد احمدی به رشته تحریر درآمده است، اخیرا به همت خانه طلاب جوان منتشر گردید.
این کتاب روایت خاطرات تبلیغی گروهی از طلبه های مجموعه خانه طلاب جوان است که در مسافرت به شهر اراک در استان مرکزی با حضور در بین مردم کوچه و خیابان به تبیین مبانی اسلامی و انقلاب برای انتخاب یک فرد شایسته در انتخابات می پردازند.
مؤلف «دستور از خمینی» در ابتدا به بیان لزوم ورود طلاب به عرصه تبلیغ سیاسی می پردازد و مبانی فکری این حرکت را تبیین می کند. در ادامه کتاب با این نکته آشنا می شویم که تبلیغ باید با محوریت انقلاب باشد نه شخص چون که امکان دارد اشخاص با تغییر افکار و روحیات، گرفتار تغییر مواضع شوند ولی این انقلاب است که همواره مواضعی روشن و حقیقی دارد و از ارزشهای خود دست نمی کشد.
خواننده در فصل های بعدی این کتاب وارد ماجرای سفر این گروه تبلیغی به شهر اراک می شود و ضمن پی بردن به علل این سفر تبلیغی، در جریان برنامه های داخلی و خارجی این سفر قرار می گیرد. مساله تلبس طلاب و روش های تبلیغ همچون روش چهره به چهره، چهارپایه، تریبون آزاد و تبلیغ در فضای مجازی از دیگر سرفصل های این کتاب است.
در ادامه این کتاب، ماجرای تبلیغ روحانیون در مساجد و روستاها روایت می شود و نقطه اوج این اتفاقات، ماجرای بازداشت یکی از همین روحانیون در یک روستا است که در فصلی با عنوان «بازداشت» روایت می شود و طرح جلد کتاب هم برگرفته از همین ماجراست.
نویسنده در انتها به بیان دستاوردهای شخصی و همینطور صدمه شناسی این اردوی تبلیغی می پردازد و سرانجام آخر این سفر و بازگشت به قم را برای خواننده روایت می کند.
در نگاه کلی لیست کتاب، سرفصل های زیر قابل مشاهده است:
تئوری تبلیغ سیاسی؛ نقطه آغاز؛ چرا اراک؟؛ تبلیغ شخص نه، انقلاب آری؛ ورود به اراک (شروع اردو)؛ اسکان، مالی، تدارکات؛ برنامه داخلی؛ تلبس و تبلیغ؛ روش تبلیغ؛ چهره به چهره؛ چهارپایه؛ مسجد؛ روستا؛ تریبون آزاد؛ فضای مجازی؛ بازداشت؛ دستاوردهای شخصی؛ صدمه شناسی اردو؛ بازخورد اردو و نتیجه انتخابات؛ بازگشت


منبع:

1400/03/11
10:39:35
5.0 / 5
1078
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , برنامه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲