قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

چه سرنوشتی در انتظار مقالات استیون هاوكینگ است؟

چه سرنوشتی در انتظار مقالات استیون هاوكینگ است؟

به گزارش قائم میراث یکی از درخشان ترین ستاره های عرصه ی فیزیک به خوبی حفظ خواهد شد.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس آلرت، حدود ۱۰ هزار صفحه از نوشته ها و مقالات فیزیکدان نظری، استیون هاوکینگ در یک بایگانی مخصوص توسط کتابخانه دانشگاه کمبریج در انگلستان حفظ خواهد شد. علاوه بر آن این نوشته ها به صورت آنلاین در دسترس عموم قرار خواهند گرفت.
وسایل شخصی دفتر هاوکینگ هم توسط موزه ی علمی انگلستان خریداری شده است.
این دو خرید بعنوان بخشی از یک توافقنامه مالی صورت گرفته که در آن وراث می توانند مالیات ارث را با بخشیدن اقلامی قابل توجه به کشور پرداخت کنند. در این مورد مقاله ها ارزشی برابر با ۲.۸ میلیون پوند داشت و ارزش وسایل در ارتباط با دفتر کار هاوکینگ هم ۱.۴ میلیون پوند ارزیابی شد.
البته ارزش کارهای استیون هاوکینگ خیلی بیشتر از این مبالغ است.


دسترسی به نوشته های شخصی او که شامل پیش نویسی از کتاب پر فروش او به نام "تاریخچه زمان" است به ما در درک ذهن تعجب آور این دانشمند کمک می نماید.
جسیکا گاردنر(Jessica Gardner)، کتابدار دانشگاه کمبریج اظهار داشت: این مجموعه به ما کمک می نماید قدم در ذهن هاوکینگ بگذاریم و با وی در کیهان سفر نماییم تا همانطور که هاوکینگ می گوید "جایگاه خویش را در جهان بهتر درک کنیم".
این مجموعه بینشی خارق العاده در مورد تحولات زندگی علمی استیون از کودکی تا تبدیل شدن به دانشمندی بزرگ به ما می دهد.
مجموعه ی وسایل شخصی او که مقرر است در موزه علوم نگهداری شود شامل دستگاه تولید کننده ی صدا، صندلی چرخ دار، کتاب های مرجع، یک یادگاری از فیلم پیشتازان فضا و یک ژاکت که استیون در جوانی به تن می کرد است.


موزه علوم مقرر است بخشی از این وسایل را به نمایش بگذارد و در نهایت دفتر کار استیون هاوکینگ را بازسازی کند.
نوشته های وی شامل مکاتبات او، پیش نویس مقالات علمی، تصاویری از هاوکینگ با شخصیت های بزرگ و متن هایی از کارتون سیمپسسون هاست که شخصیت هاوکینگ چهار بار بعنوان میهمان در آن ایفای نقش کرد.
این مجموعه در کنار متعلقات اسحاق نیوتون(Isaac Newton) و چارلز داروین(Charles Darwin) قرار خواهد گرفت.
استیون هاوکینگ در سال ۲۰۱۸ در سن ۷۶ سالگی درگذشت و خاکستر وی هم در بین آرامگاه "اسحاق نیوتن" و "چارلز داروین" به خاک سپرده شد.
فرزندان هاوکینگ، لوسی، تیم و رابرت در اطلاعیه ای گفتند: ما امیدواریم فعالیتهای علمی پدر ما الهام بخش دانشمندان نسل های آینده باشد تا برپایه کارهای برجسته ای که وی در طول زندگی خود انجام داد به بینشی جدید درباره ی ماهیت جهان دست یابند.1400/03/11
22:51:37
5.0 / 5
1139
تگهای خبر: دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳