قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد:

انتخابات ۱۴۰۰ بهار تشكل های دانشجویی دانشگاه آزاد بود

انتخابات ۱۴۰۰ بهار تشكل های دانشجویی دانشگاه آزاد بود

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد با بیان اینکه انتخابات 1400، بهار تشکل های دانشجویی بود، اظهار داشت: تشکل های دانشجویی در این ایام 102 وبینار،  66 نشست حضوری و 22 تریبیون آزاد برگزار کردند.فرزاد جهان بین در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اهم اقدامات و کارهای دانشگاه در انتخابات ۱۴۰۰، اظهار داشت: ما در دانشگاه آزاد باتوجه به اهمیت موضوع انتخاب، فعالیت انتخاباتی را بعنوان یک شاخص در ارزیابی کارهای واحد ها و صدور کارنامه فرهنگی قرار دادیم. در همین راستا به جهت اینکه این فعالیت ها گرفتار انحراف نشود، سیاست های انتخاباتی را با تاکید بر دو مولفه «مشارکت حداکثری» و «کمک به انتخاب اصلح» ابلاغ کردیم.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اضافه کرد: در روزهای تبلیغات انتخابات، واحدهای دانشگاه آزاد مکلف شدند دعوت از کاندیدهای مورد تایید شورای نگهبان را بدون طرح در هیات نظارت و فقط با اطلاع ریاست واحد را در دستور کار خود قرار دهند؛ تسهیل در امور دعوت از کاندیداها به این خاطر بود که همه جریان ها در دانشگاه حضور پیدا کنند و ماحصل این گفتگوها به مشارکت حداکثری کمک نماید.
جهان بین اشاره کرد: تشکل های دانشجویی در روزهای انتخابات ۱۰۲ وبینار، ۶۶ نشست حضوری و ۲۲ تریبیون آزاد و ۴ گفتگوی نخبگانی برگزار کردند. همین طور صدور ۴۳ بیانیه و ۲۹۲ کلیپ و پادکست با موضوع انتخابات از دیگر اقدامات تشکل ها در این ایام بود. در این دوره اهتمام شد جریان های فکری_سیاسی مختلف در دانشگاه حضور داشته باشند و مناظره های مختلفی میان نمایندگان کاندیداها اجرا شد.
جهان بین با اشاره به این که انتخابات ۱۴۰۰ بهار تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد بود، اشاره کرد: قبل تر از این اقداماتی را برای ساماندهی تشکل ها در دستور کار قرار دادیم و سامانه امتداد را برای برگزاری انتخابات مجازی راه اندازی کردیم. از طرف دیگر نیز تشکل هایی که واقعی نبودند و فقط اسم تشکل داشتند را شناسایی کردیم و اهتمام بر این شد اگر تشکلی در دانشگاه وجود دارد واقعی و موثر باشد. در همین راستا هیات نظارت مرکزی را راه اندازی کردیم و از این طریق تشکل های واقعی به وجود آمدند.

1400/04/13
12:01:10
5.0 / 5
836
تگهای خبر: تبلیغات , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲