قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس حوزه های علمیه كشور مطرح كرد؛

جایگاه نخست امام صادق(ع) و امام باقر(ع) در گنجینه معارف اسلامی

جایگاه نخست امام صادق(ع) و امام باقر(ع) در گنجینه معارف اسلامی

رییس حوزه های علمیه سراسر کشور به جایگاه نخست امام صادق و امام باقر (ع) در گنجینه معارف اسلامی اشاره نمود و اظهار داشت: نیمی از کل گنجینه حدیث مربوط به این دو امام بزرگوار است.به گزارش قائم به نقل از مهر، آیت الله علیرضا اعرافی بیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رییس حوزه علمیه آذربایجان شرقی که در سالن همایش مصلی امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد، اظهار داشت: حوزه های علمیه ما در تاریخ هزار ساله خود، از امام صادق و امام باقر (ع) الهام گرفته و راه آنان را پیموده چونکه این دو بزرگوار جایگاه نخست در گنجینه معارف اسلامی دارند.
رئیس حوزه های علمیه سراسر کشور افزود: این دو امام در آخر قرن اول هجری و شروع قرن دوم، یک گنج عظیمی را برای امت اسلامی از خود به یادگار نهاده اند.
وی اضافه کرد: این دو امام بزرگوار بیش از نیمی از کل گنجینه حدیث و روایات ما از اخلاق، تفسیر، فقه، احکام، معارف الهی را دارند.
آیت الله اعرافی بیان کرد: بیش از ۵۰ تا ۶۰ هزار کل گنجینه از این دو امام بزرگوار به دست آمده است که پرورش هزاران شاگرد در عرصه های مختلف تخصصی معارف الهی و غیر از معارف الهی را نیز از این دو امام بزرگوار می توان نام برد.1400/04/26
10:38:46
5.0 / 5
759
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲