قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

حداقل سن برای استفاده از هواپیما

حداقل سن برای استفاده از هواپیما

اگر در شرایط ضروری مجبور به رزرو بلیط هواپیما به صورت انفرادی برای كودك خود شدید، حتما تمامی مدارك مورد نظر برای سفر مانند شناسنامه را در اختیارش قرار دهید.


کسانی که با خرید بلیط هواپیما به مسافرت می پردازند، باید با محدودیت های آن آشنا باشند. یکی از این محدودیت ها، محدودیت سنی برای استفاده از هواپیما است. قوانین ایرلاین ها برای محدودیت های سنی کاملا با یکدیگر متفاوت خواهد بود، لذا قبل از سفر باید شرایط و قوانین آنها را مورد مطالعه قرار دهید. اگر زمان اندکی برای خرید بلیط هواپیما و استفاده از این وسیله نقلیه داشتید، با پشتیبانی سایت های معتبر بلیط هواپیما مانند تیک بان تماس بگیرید.

در این مطلب با ما همراه باشید تا حداقل سن برای استفاده از هواپیما را مورد بررسی قرار دهیم. این مطلب 7 دقیقه از وقت شما را به خود اختصاص خواهد داد.

 

حداقل شرایط سنی که می تواند از هواپیما استفاده کند

با نیم نگاهی به شرکت های هواپیمایی به این نتیجه خواهید رسید که کودکان 5 تا 12 سال با استفاده از رضایت کتبی والدین می توانند از هواپیما به صورت انفرادی و بدون همراه استفاده کنند. نکته جالب درباره استفاده این شرایط سنی برای سفر با هواپیما به صورت انفرادی خدمات ویژه ای است که ایرلاین ها برای آنها در نظر گرفته اند. اسکوتر، تبلت، کتاب های کودکانه و فیلم گوشه ای از خدمات ویژه شرکت های هواپیمایی برای کودکان در سفرهای انفرادی و با رضایت کتبی والدین است.

اگر در شرایط ضروری مجبور به رزرو بلیط هواپیما به صورت انفرادی برای کودک خود شدید، حتما تمامی مدارک مورد نظر برای سفر مانند شناسنامه را در اختیارش قرار دهید. در برخی از مواقع نداشتن شناسنامه و برخی از مدارک می تواند برای کودکان دردسرساز شود.

قوانین ثابت ایرلاین های مختلف جهت کودکان بدون همراه

شرکت های هواپیمایی برای اینکه بتوانند کودکان 5 تا 12 سال را به پروازها راه بدهند، قوانینی را تنظیم نموده اند، در این قسمت به قوانین ثابت ایرلاین های مختلف جهت کودکان بدون همراه می پردازیم. قوانین ثابت ایرلاین های مختلف جهت کودکان بدون همراه عبارتند از:

  • کودکان بدون همراه فقط می توانند از پروازهای بدون توقف استفاده کنند.
  • کودکان زیر 5 سال به صورت انفرادی حق استفاده از هواپیما را ندارند.
  • کودکان بدون همراه نمی توانند از آخرین پرواز روز استفاده کنند.
  • کودکانی که با اجازه والدین به صورت انفرادی سفر می کنند باید 60 تا 90 دقیقه زودتر از افراد عادی در هواپیما حاضر شوند.
  • در حالت عادی بلیط هواپیما برای کودکان با تخفیف ارائه می شود، اما در این حالت قیمت بلیط هواپیما برای کودکان و بزرگسالان تفاوتی نخواهد داشت.

 

توجه داشته باشید چنانچه کودک شما بالای 12 سال باشد می تواند به راحتی و بدون نیاز به رضایت نامه والدین به سفر خود بپردازد. توصیه می کنیم اگر کودکان بزرگ تر از 12 سال خود را به صورت انفرادی به سفر با هواپیما می فرستید، توصیه های لازم را به آنها گوشزد کنید تا اتفاق ناگواری در حین پرواز برایش نیافتد. نکته قابل توجه در سفر کودکان بالای 12 سال به وسیله هواپیما استفاده نکردن آنها از شرایط ویژه کودکان است.کودکان بالای 12 سال از خدماتی استفاده می کنند که افراد بزرگسال از آن در زمان پرواز بهره می برند.

کودکان بدون همراه این توصیه ها را به کار ببرند

  • شرکت های هواپیمایی برای کودکان بدون همراه مسئولی را اتخاذ می کند. به محض اینکه وارد هواپیما شدید از همراه مربوطه جدا نشوید
  • چنانچه در هنگام پرواز مشکلی به وجود آمد آن را با مهمانداران هواپیما در جریان بگذارید

اگر هنگام سفر ظرفیت هواپیما تکمیل نبود از مهماندار بخواهید شما را در صندلی قرار بده که کسی دیگری در کنار آن قرار داشته باشد.

خرید بلیط هواپیما از طریق سایت های معتبر

اگر سلامتی کودک و سفر آن برای شما ضروری است حتما خرید بلیط هواپیما خود را از طریق سایت های معتبر بلیط هواپیما مانند تیک بان، علی بابا، مستر بلیط و قاصدک انجام دهید. مسافران بسیار زیادی بوده اند که برای کودکان خود بلیط هواپیما تهیه کرده اند اما نتوانسته اند آنها را با این وسیله نقلیه راهی سفر کنند. دلیل این کار خرید بلیط از سایت های غیر معتبر است. بسیاری از مسافران در پای پرواز متوجه شده اند که بلیط هواپیما خریداری شده فاقد اعتبار است.

در بین سایت های بیان شده، تیک بان توانسته با ارائه خدماتی نوین و هوشمند نامی نیکو در ذهن مسافران از خود به جای بگذارد.

تیک بان به عنوان معتبرترین سایت خرید بلیط هواپیما بیش از 900 ایرلاین در ایران و اقصی نقاط جهان همکاری کرده و توانایی اسکان مسافران خود در بهترین هتل های ایران و جهان را دارد. سایت تیک بان از سال 1393 فعالیت های مربوط به حمل و نقل در سفرهای هوایی را آغاز کرده است. این سایت فروش بلیط پروازهای داخلی و خارجی، زیر مجموعه شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هفت اورنگ بوده که دارای گواهینامه انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا (IATA)، گواهینامه انجمن تورگردانان ایران و نماد دو ستاره اعتماد الکترونیک می باشد.

مراقب کرونا باشید

در بازه زمانی که کل دنیا با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند، کودکان خود را به سفرهای غیر ضروری نفرستید. سفر در این بازه زمانی می تواند به تشدید ویروس کرونا در کشور کمک کند. عزیزان کادر درمان در بیمارستانها سخت تلاش میکنند تا زندگی مردم عزیز کشور به حالت عادی برگردد. بیایید با رعایت اصول بهداشتی مانند ماسک زدن و نپرداختن به سفرهای غیر ضروری به این افراد در از بین بردن ویروس کرونا کمک کنیم. منبع : (حداقل سن برای استفاده از هواپیما)

1400/04/27
22:19:17
5.0 / 5
726
تگهای خبر: رپورتاژ , بهداشت , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم