قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
برخی دانشگاهیان خطاب به رئیسی؛

وزیر علوم آینده باید فردی غیر سیاسی و با تجربه باشد

وزیر علوم آینده باید فردی غیر سیاسی و با تجربه باشد

تعدادی از اساتید و نخبگان دانشگاهی در نامه ای به حجت الاسلام رئیسی تاکید کردندکه فردی غیر سیاسی، با تجربه و شناخته شده درمجامع معتبر علمی و بین المللی باید بعنوان وزیر علوم آینده انتخاب گردد.به گزارش قائم به نقل از مهر، تعدادی از اساتید، نخبگان و متخصصان دانشگاهی در نامه ای به حجت الاسلام رئیسی رییس جمهور منتخب درباره انتخاب وزیر علوم آینده نکاتی را متذکر شدند.
متن نامه به شرح زیر است؛
حضرت آیت الله دکتر رئیسی رییس جمهور منتخب
با عرض سلام و اهدای تحیت
در این فرصت مغتنم ابتدائا بر خود لازم می دانیم انتخاب شایسته حضرتعالی را به ریاست جمهوری اسلامی ایران صمیمانه تبریک بگوییم. بار مسئولیت این مقام سترگ امانت سنگینی است که از جانب حق تعالی و با حماسه مردم ایران اسلامی به فردی امین و صالح چون شما تعلق گرفته است و دستان دعای خودرا به درگاه الهی بلند می نماییم که دوران درخشانی از حیات پر بار نظام مقدس جمهوری اسلامی با دولت انقلابی اسلامی حضرتعالی شکل گیرد.
همان گونه که حضرتعالی بارها تاکید داشته اید امید داریم که در دولت مردمی آینده رویکرد استفاده از نخبگان و متخصصان جوان و تازه نفس رویکرد غالب سیاست های دولت باشد. در این خصوص اختصاصا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یکی از مهم ترین وزارت خانه های در رابطه با ارج گذاشتن به نخبگان و متخصصان و صاحبان اندیشه است و مدیریت این وزارت یکی از حساس ترین انتخاب های دولت آینده خواهد بود.
با عنایت به این اهمیت خاص وزارت علوم، بعنوان تعدادی از اساتید و نخبگان جوان دانشگاهی از حضرتعالی تقاضا داریم که با دقت و حساسیت ویژه به معرفی وزیر مربوطه پرداخته شود. وزیر آینده علوم باید یک نیروی مومن دانشمند، مدیر، مدبر دارای شجاعت، مقبولیت، مشروعیت باشد.
همچنین شناخته شده در مجامع معتبر علمی و بین المللی، مورد احترام تمامی جریان های دانشگاهی باشد تا بتواند ارتباط موثر با دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها، بسیج، تشکل های دانشجویی با هر نوع فکر و گرایش داشته باشد و بتواند امنیت روانی و ارامش را در محیط دانشگاه ایجاد نماید.
باید فردی انتخاب گردد که به دور از سیاسی کاری، تبعیض و بدون حذف جریان های مختلف فکری اقدامات خودرا پیش ببرد. این فرد باید غیرسیاسی و با تجربه باشد. باید فردی باشد که جایگاه رفیع اساتید را احیا و احترام به نخبگان و دانشجویان را محیا نماید و در حدف تحریم مجامع علمی کشور در عرصه بین الملل قدم بردارد. این فرد باید ارتباط موثری با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری داشته باشد تا با تعامل سازنده سبب رشد و بالندگی و توسعه مرزهای دانش شود.
لذا از حضرتعالی درخواست داریم که فردی با خاصیت های یاد شده را برای مدیریت وزارت علوم برگزینید و معرفی کنید. در آخر نیز اعلام می داریم که تمام توان و ظرفیت خودرا برای خدمت به نظام و دولت مردمی آینده به میدان خواهیم آورد و ان شاالله در صورت صلاحدید نیز امکان معرفی مصادیق گزینه های مورد نظر نخبگان برای تصدی وزارت علوم وجود دارد.
توفیقات بیش از پیش حضرتعالی را از خداوند منان خواستاریم.
جمعی از اساتید، نخبگان و متخصصان دانشگاهی و پژوهشگاهی کشور

1400/04/31
22:57:43
5.0 / 5
798
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴