قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس دانشگاه آزاد خبر داد:

آغاز واکسیناسیون اساتید دانشگاه آزاد ضد کرونا

آغاز واکسیناسیون اساتید دانشگاه آزاد ضد کرونا

رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشت: از امروز به میمنت عید غدیرخم، واکسیناسیون اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شروع می شود و در ادامه، کارکنان و سپس دانشجویان در اولویت های بعدی واکسیناسیون قرار دارند.به گزارش قائم به نقل از مهر، دکتر محمد مهدی طهرانچی امروز در حاشیه آغاز واکسیناسیون اساتید دانشگاه آزاد در محل واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جهت رسالت اجتماعی خود با عنایت به توان زیرساختی و وجود ۱۰۰ نقطه کشور برای رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی این توان را داریم که با وزارت بهداشت در زمینه واکسیناسیون همکاری نماییم.
وی اضافه کرد: با هماهنگی صورت گرفته با وزارت بهداشت در هر استان مقرر شد ۵ تا ۱۵ ایستگاه تزریق واکسن را دانشگاه آزاد دایر بکند. این ایستگاه ها با اولویت خانواده بزرگ دانشگاه آزاد شامل اساتید، کارمندان و سپس دانشجویان ایجاد می شود. همینطور در ادامه فعالیت، این ایستگاه ها برای مردم شهر و گروه هایی که وزارت بهداشت مشخص می کند خدمات را عرضه خواهند داد.
طهرانچی اظهار داشت: امیدواریم دانشگاه آزاد در ایفای این مسئولیت بتواند کمک نماید و امروز برای کشور مساله واکسیناسیون و سرعت واکسیناسیون از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و باید مجموعه های توانمند به کمک این مورد بیایند.
وی درباره نحوه ثبت نام اساتید دانشگاه آزاد اسلامی برای برنامه واکسیناسیون ضد کرونا افزود: از سامانه های مختلف دانشگاه همچون آموزشیار برای ثبت نام اساتید، کارمندان و سپس دانشجویان تحصیلات تکمیلی استفاده می شود.
رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشت: قرار بر این است که تا ۱۵ آبان ماه کل مجموعه یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفری دانشگاه آزاد واکسینه بشوند. هر چقدر واکسن در اختیار دانشگاه قرار بگیرد سرعت واکسیناسیون هم بیشتر خواهد شد.
در ادامه دکتر محسن نفر، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی درباره ثبت نام افراد حائز شرایط خاطرنشان کرد: دو سامانه برای ثبت نام واکسیناسیون کرونا وجود دارد که یک سامانه متعلق به وزارت بهداشت و یک سامانه هم متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است. ما در دانشگاه آزاد از سامانه های آموزشی دانشگاه کمک گرفتیم تا بعنوان سامانه وقت گیری برای اساتید استفاده گردد.
وی اضافه کرد: بعضی از اساتید و کارمندان دانشگاه آزاد در مناطقی حضور دارند که هم اکنون دور از محل آموزش اصلی شان هستند. ازاین رو این امکان فراهم می شود که هر یک از اساتید و کارمندان در نزدیکترین جا به محل زندگی شان بتوانند واکسن خویش را دریافت نمایند.
وی اضافه کرد: از روز شنبه ۹ مرداد این سامانه های وقت گیری رونمایی می شود و تمامی اساتید می توانند از راه این سامانه وقت خویش را بگیرند، محل تزریق را تعیین کنند و برای واکسیناسیون رجوع کنند.
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اظهار داشت: اطلاعات این سامانه های به سامانه وزارت بهداشت متصل می شود تا آمار دقیقی از میزان واکسیناسیون افراد حائز شرایط عرضه شود.

1400/05/09
09:35:20
5.0 / 5
726
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم