قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
براساس برنامه مبادلات علمی با ایران؛

مالزی در مقطع کارشناسی ارشد بورس تحصیلی ارائه می دهد

مالزی در مقطع کارشناسی ارشد بورس تحصیلی ارائه می دهد

قائم: دولت مالزی در رشته های تحصیلی مختلف در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی 2022-2021 بورس می دهد.


به گزارش قائم به نقل از مهر، سازمان امور دانشجویان اعلام نمود: باتوجه به برنامه مبادلات فرهنگی، علمی و آموزشی میان جمهوری اسلامی ایران و دولت مالزی و پیرو مذاکرات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همتایان دولت مالزی، با اعطای تعدادی بورس متقابل در رشته های تحصیلی مختلف در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ موافقت شد.
بر همین اساس و بنا به سیاست های اعطایی بورس دولت جمهوری اسلامی ایران علاقمندان می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی: ( https: //biasiswa.mohe.gov.my/INTER/index.php) نسبت به ثبت نام اولیه در رشته ها و دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (grad.saorg.ir) اقدام نمایند.
پس از ثبت نام در سامانه فوق الذکر، لازم است متقاضیان بوسیله سامانه اطلاع رسانی اداره کل بورس و اعزام دانشجویان به آدرس Scholarship.Saorg.ir نسبت به ثبت نام در سامانه جامع امور دانشجویان(سجاد Portal.saorg.ir) تا اختتام وقت اداری مورخ ۲۰ مردادماه ۱۴۰۰ برابر با ۱۱ آگوست ۲۱۲۰ اقدام نمایند.
بدیهی است بعد از اختتام مهلت مقرر به هیچ نوع درخواستی ترتیب اثر داده نخواهد شد. این ثبت نام به منزله ثبت نام اولیه می باشد و ارزیابی و تأیید نهایی پذیرش متعاقباً اعلام خواهد شد.
انتخاب متقاضیان برتر برمبنای سوابق تحصیلی، نمره زبان انگلیسی، سایر توانمندی های علمی و همین طور ارزیابی مصاحبه دانشگاه پذیرنده انجام می گیرد.
طبق سیاست های کلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همین طور اصلاح ماده ۳۵ معافیت تحصیلی مجلس شورای اسلامی مورخ ۱۱/ ۰۶/ ۱۳۹۶‬ درباب متقاضیان دیپلمه برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها را فقط محدود به دانشگاه های داخل کشور نموده است پس بورس دولت های خارجی شامل دوره های کارشناسی و عمومی رشته های پزشکی نمی گردد.
در سال جدید تحصیلی، امکان درخواست مرخصی برای ثبت نام حتی برای (یک یا دو ترم) وجود نخواهد داشت. کمیته بررسی اولیه متشکل از نهادهای ذیربط، متقاضیان واجد شرایط اولیه را جهت تصمیم گیری نهایی به شورای مرکزی بورس معرفی می کند.


منبع:

1400/05/09
21:35:09
5.0 / 5
739
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵