قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس صندوق رفاه دانشجویان:

سنوات رفاهی دانشجویان ۲ نیمسال افزایش یافت

سنوات رفاهی دانشجویان ۲ نیمسال افزایش یافت

به گزارش قائم رئیس صندوق رفاه دانشجویان اظهار داشت: بر مبنای مصوبه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان، 2 نیمسال به سنوات رفاهی دانشجویان در همه مقاطع تحصیلی اضافه گردید.به گزارش قائم به نقل از وزارت علوم، ناصر مطیعی با اشاره به مصوبات جلسه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان، گفت: در این نشست ۲ نیمسال به سنوات مجاز رفاهی دانشجویان در همه مقاطع تحصیلی اضافه گردید. در گذشته سنوات رفاهی دانشجویان مقطع کارشناسی ۹ نیمسال بود که بدین سان به ۱۱ نیمسال افزایش پیدا کرد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان اشاره کرد: همین طور در گذشته پس از اتمام سنوات رفاهی، خوابگاه با نرخ مصوب در اختیار دانشجویان قرار نمی گرفت بلکه با درصدی افزایش اجاره بها امکان استفاده از خوابگاه را داشتند.
وی اشاره کرد: این مصوبه به سبب شرایط کرونائی و دانشجویانی است که به هر علت خود یا خانواده های آنها درگیر شرایط ناشی از کرونا شده اند و امکان طولانی تر شدن تحصیل شأن وجود داشت.
افزایش ۳۰ درصدی چهار وام دانشجویی
وی درباره افزایش ۳۰ درصدی چهار وام دانشجویی، اظهار داشت: مبلغ چهار وام شهریه، ودیعه مسکن، ضروری و تحصیلی با مصوبه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان برای سال تحصیلی جدید به ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد.
مطیعی درباره افزایش ۲ برابری وام تحصیلی دانشجویان متأهل، گفت: مصوبه دیگر هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان درباب دانشجویان متأهل بود که بر این اساس، وام تحصیلی دانشجویان متأهل ۲ برابر دانشجویان مجرد تصویب گردید. مبلغ این وام به نسبت رشته های مختلف متفاوت می باشد.
بر اساس این گزارش، مبلغ وام تحصیلی برای همه مقاطع تحصیلی در سال تحصیلی گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان در هر نیمسال بود.
مبلغ وام ضروری به تفکیک مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت می باشد که بر این اساس، در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر تا سقف ۶ میلیون تومان، در مقطع کارشناسی پیوسته و دکتری تخصصی ناپیوسته غیر بورسیه حداکثر تا سقف هشت میلیون تومان و مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری پیوسته و دکتری حرفه ای حداکثر تا سقف ۱۰ میلیون تومان بود.
وام ودیعه مسکن برای همه مقاطع تحصیلی در شهر تهران ۲۵ میلیون تومان، در کلان شهرها ۲۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود.
همچنین وام شهریه در کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته یک میلیون تومان، کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته و دکتری حرفه ای ۲ میلیون تومان، دکتری پیوسته ۲ میلیون تومان و دکتری تخصصی ناپیوسته پنج میلیون تومان اختصاص می یافت.


منبع:

1400/05/12
23:55:28
5.0 / 5
555
تگهای خبر: دكتر , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم