قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون دانشگاه تاكید كرد؛

جذب هیأت علمی بومی در اولویت دانشگاه فنی و حرفه ای

جذب هیأت علمی بومی در اولویت دانشگاه فنی و حرفه ای

به گزارش قائم معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: مناسب تر است که استخدام عضو هیئت علمی در هر منطقه بر مبنای ظرفیت های بومی آنجا باشد.به گزارش قائم به نقل از مهر، سید حیدر میر فخرالدینی اظهار داشت: دانشگاه فنی و حرفه ای در ۱۸۱ واحد آموزشی در بیشتر از ۱۱۰ شهرستان فعالیت می کند.
وی با اشاره به اینکه مناسب تر است که استخدام عضو هیئت علمی در هر منطقه بر مبنای ظرفیت های بومی آنجا باشد اضافه کرد: البته از هر جای کشور فردی دارای شرایط علمی برجسته و متقاضی استخدام در منطقه ای دیگر شوند، مخالفتی وجود ندارد.
معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: ولی جابجایی آنها منوط به طی دوران معینی از خدمت و تبدیل وضعیت استخدامی از پیمانی به رسمی آزمایشی در کنار شرایط دانشجویی و نسبت عضو هیئت علمی به دانشجو در مبدا و مقصد و شاخصهای دیگر در هیئت اجرایی جذب اعضای هیئت علمی است. بنابراین متقاضیان شرکت در زمان انتخاب اولویت های فراخوان به این مساله توجه نمایند.
میر فخرالدینی با ذکر این که بر مبنای مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی و هیئت امنا از یک سو و ارتقا رتبه دانشگاه فنی و حرفه ای در بین دانشگاه های کشور اعضای هیئت علمی پیمانی برای تبدیل وضعیت به رسمی آزمایشی در مرتبه مربی و استادیار به ترتیب به حداقل ۴۰ درصد و ۶۰ درصد، از امتیازات آیین نامه ارتقا به دانشیاری را کسب کنند.
معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای با اشاره به اینکه اعضای هیئت علمی که تا آخر سال پنجم موفق به کسب امتیازات لازم جهت تبدیل وضعیت نمی شوند، باید تقاضای تمدید فرصت را جهت دریافت مجوزهای لازم تا پیش از شروع سال تحصیلی از راه واحدهای استانی به معاونت آموزشی دانشگاه ارسال نمایند.

1400/05/28
13:49:08
5.0 / 5
618
تگهای خبر: آموزش , دین , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم