قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
نماینده مجلس:

موسسات قرآنی کشور به 2 هزار موسسه افزایش می یابد

موسسات قرآنی کشور به 2 هزار موسسه افزایش می یابد

به گزارش قائم نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت:، تعداد موسسات قرآنی کشور تا آخر سال 1400 طبق برنامه ششم توسعه باید به 2 هزار موسسه برسد.


به گزارش قائم به نقل از خبرگزاری ایرنا، بهزاد رحیمی روز سه شنبه در یکصد و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به این که بیانات رهبری درباب برکات قرآن اشاره نمود و گفت: رهبر معظم انقلاب بارها بیان فرمودند که تعالی جامعه در گرو توجه به کارهای قرآنی است پس همه ما باید توسعه این برنامه ها را در اولویت کاری خود قرار دهیم.
وی با اشاره به این که یکی از برنامه های وزیرجدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مربوط به مسائل و قرآنی است، اضافه کرد: یکی از ماموریت های ذکر شده در برنامه ششم توسعه که در برنامه وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی هم آمده است افزایس موسسات قرآنی است.
رحیمی عدم هماهنگی بین دستگاه های متولی و موسسات قرآنی را یکی از اشکالات موجود در جامعه خواند و تصریح کرد: باید از ظرفیت شورای کارهای قرآنی برای اجرای کردن منشور کارهای قرآنی استان بهره برد.
وی گفت: استخدان معلمان قرآنی یکی از افتخارات مجلس شورای اسلامی این دوره است که که بمنظور توسعه کارهای قرآنی بودجه آن اختصاص یافت.
در این جلسه از پوستر چهاردهمین دوره کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه رونمایی و لوح سپاس وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی هم بابت اقدامات انجام شده در شورای فرهنگ عمومی استان به استاندار کردستان و نماینده ولی فقیه در استان اهدا شد.


منبع:

1400/06/10
11:26:47
5.0 / 5
668
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱