قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
ثبت نام از آبان؛

اعلام نیاز دانشگاه ها برای جذب هیأت علمی از فردا شروع می شود

اعلام نیاز دانشگاه ها برای جذب هیأت علمی از فردا شروع می شود

قائم: اعلام نیاز دانشگاه ها برای جذب هیأت علمی از فردا شنبه 20 شهریور ماه 1400 شروع می شود و پروسه ثبت نام متقاضیان برای جذب در دانشگاه ها نیز از 17 آبان ماه شروع خواهد شد.به گزارش قائم به نقل از مهر، برنامه زمان بندی بیست و چهارمین و بیست و پنجمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی پیمانی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور مربوط به فراخوان آبان ماه ۱۴۰۰ و اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ اعلام گردید.
بر اساس این برنامه، اعلام نیاز دانشگاه ها برای جذب هیأت علمی از فردا شنبه ۲۰ شهریور ماه ۱۴۰۰ شروع شده و تا ۱۶ مهرماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت همین طور پروسه ثبت نام متقاضیان برای جذب در دانشگاه ها نیز از ۱۷ آبان ماه شروع شده و تا ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ادامه خواهد شد.
بر اساس این گزارش قبل از این محمد رضا رضوان طلب درباره سهمیه جذب هیئت علمی وزارت علوم برای سال ۱۴۰۰ به مهر اظهار داشته بود: سهمیه جذب هیأت علمی سال ۱۴۰۰ حدود ۹۵۰ نفر اعلام شده است که برخی از آن به فراخوان اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ اختصاص داشت که با توجه به این که فراخوان جذب اردیبهشت سال ۱۴۰۰ برگزار نشد، بدین سبب تمام ۹۵۰ سهمیه ویژه دانشگاه های دولتی به فراخوان آبان ماه اختصاص داده شد. این سهمیه آبان ماه فعال می شود و دانشگاه ها می توانند از آن استفاده کنند.
همچنین مرکز جذب وزارت علوم اعلام نموده بود، نظر به شیوع بیماری فراگیر کرونا و باتوجه به سیاست های ابلاغی توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا و با لحاظ سیاست های دولت و وزارت متبوع در انجام همه ماموریت ها با رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی، هیأت مرکزی جذب همین طور برمبنای پیشنهاد تعدادی از دانشگاه ها مقرر کرد: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می توانند تا اطلاع ثانوی جلسات هیأت اجرائی و کارگروه های علمی و عمومی و حتی مصاحبه با داوطلبان را بصورت نیمه حضوری و بوسیله ویدئو کنفرانس برگزار کنند.
نرم افزار و زیرساخت ها و بسته های آموزشی مربوط به برگزاری الکترونیکی جلسات و مصاحبه ها در اداره آمار و فناوری اطلاعات مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم فراهم گشته است. موسساتی که مایلند جلسات خودرا بصورت نیمه حضوری برگزار کنند می توانند با مراجعه به مرکز پیام سامانه جامع و بوسیله گزینه "استفاده از سیستم جلسات مجازی" و معرفی رابط دانشگاه با ذکر شماره تماس در متن درخواست اقدام نمایند. جلسات می تواند کما فی السابق بصورت حضوری یا نیمه حضوری اجرا شود.
تغییر تقویم فراخوان های سالیانه از شهریور و بهمن به اردیبهشت و آبان به این علت صورت گرفته که فاصله دو فراخوان طوری باشد که امکان به انتها رساندن دوره رسیدگی به فراخوان قبلی قبل از شروع فراخوان جدید فراهم گردد و با نظر به مجموع محاسبات و بررسی های انجام شده از این پس ورود به فراخوان جدید فقط برای مؤسسات و دانشگاه هایی ممکنست که کار رسیدگی به پرونده فراخوان قبلی و حداقل در بلوک های مربوط به دانشگاه را به انتها رسانده باشند.


منبع:

1400/06/19
13:29:25
5.0 / 5
697
تگهای خبر: آموزش , برنامه , بیماری , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳