قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
با همكاری آژانس دفاع موشكی آمریكا؛

سیستم جدید بوئینگ برای نابودی موشک های بالستیک در فضا

سیستم جدید بوئینگ برای نابودی موشک های بالستیک در فضا

قائم: شرکت بوئینگ با همکاری آژانس دفاع موشکی آمریکا یک سیستم جدید رهگیری پیشرفته زمینی ابداع کرده که می تواند موشک های بالستیک بین قاره ای را در فضا نابود کند.به گزارش قائم به نقل از نیواطلس، در سالهای اخیر کوشش برای ساخت سیستم های زمینی موشکی ضد بالستیک که بتوانند این موشک ها را پس از ورود به فضا و پیش از ورود مجدد به جو زمین و رسیدن به مقصد نابود کنند، بالا رفته است. سیستم های تهاجمی مورد اشاره به طور معمول با سرعت مافوق صوت به سمت موشک بالستیک حرکت می کنند و نیازی به مواد منفجره هم ندارند.
برای ارتقای دقت این سیستم ها از شبکه ای از رادارهای زمینی، رادارهای هشدار اولیه و رادارهای دریایی استفاده می شود تا شناسایی، تعقیب و محاسبه بهترین زمان حمله به موشک بالستیک با دقت ممکن شود. آمریکا هم اکنون دارای ۴۴ مرکز موشکی برای رهگیری موشک های بالستیک دشمن است و می خواهد ۶۴ مرکز دیگر با این هدف تأسیس کند. دقت این مراکز در صورت شلیک یک موشک رهگیری ۵۶ درصد و در صورت شلیک ۴ موشک رهگیر ۹۷ درصد است.
برای افزایش دقت و انعطاف این موشک های رهگیر، بوئینگ از نرم افزارهای مدل سازی دیجیتال برای انتخاب بهترین زمان شلیک آنها بهره برده است.
بوئینگ از بیست سال قبل در تلاش است تا سیستم های مورد استفاده برای تولید، یکپارچه سازی و نگهداری این سیستم های رهگیر را ارتقا دهد. مقرر است طی ماه های آتی آزمایش هایی بر روی این سیستم های به روز شده صورت گیرد تا مشخص شود استفاده از نرم افزارهای مذکور تا چه حد کارایی آنها را افزایش داده است.


منبع:

1400/06/23
10:29:23
5.0 / 5
774
تگهای خبر: سیستم , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم