قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

۹۷ هزار دانش آموز در آزمون درس هایی از قرآن شرکت کردند

۹۷ هزار دانش آموز در آزمون درس هایی از قرآن شرکت کردند

به گزارش قائم موسسه ترویج فرهنگ قرآنی اعلام نمود: بیشتر از ۹۷ هزار دانش آموز در بیست نهمین دوره مسابقه درس هایی از قرآن به صورت مجازی شرکت کردند.


به گزارش قائم به نقل از ایرنا از موسسه ترویج فرهنگ قرآنی، آزمون بیست و نهمین دوره مسابقه هفتگی درس هایی از قرآن با هماهنگی و همکاری ادره کل قرآن و عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش همانند سال قبل از راه فضای مجازی و سامانه آزمون آنلاین موسسه در میان ۹۷ هزار دانش آموز منتخب دوره متوسطه و ششم ابتدایی برگزار شد.
از میان ۹۷ هزار شرکت کننده پنج هزار و ۱۰۰ نفر از دانش آموزان پایه ششم ابتدایی و ۲۱ هزار نفر از دانش آموزان مقطع متوسطه در آزمون نهایی مسابقه شرکت کردند که هزار و ۷۰۰ نفر قبول شدند و با کمک خیرین قرآن یاور مبلغ ۸۰ هزار تومان به برگزیدگان به همراه لوح تقدییر حجت الاسالم محسن قرائتی و جمعا ۱۳۶ میلیون تومان به برگزیدگان اهدا خواهد شد.
ثبت نام در این دوره از آبان ماه سال قبل شروع شد و مسابقه هفتگی تا اسفند ۹۹ ادامه داشته که در نهایت آزمون نهایی در تیر ماه سال جاری به صورت مجازی برگزار گردید.
دانش آموزان جهت شرکت در سی امین آزمون می توانند از اول مهر از راه شبکه شاد ثبت نام کنند و آزمون نهایی هم اواخر دی یا اوایل بهمن به صورت مجازی برگزار می شود.
برنامه درس هایی از قرآن با بیانات استاد تفسیر و معلم قرآن حجت الاسلام و المسلمین قرائتی بیشتر از سه دهه است از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود. در گذشته فقط دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه در این مسابقه شرکت می کردند و از سال قبل این مسابقه به صورت آزمایشی در دوره ابتدایی هم اجرا شد که فقط دانش آموزان پایه ششم مجاز به شرکت در مسابقه شدند.
حدود ۴۰ هزار نفر در سرتاسر کشور شامل همکاران معاونت پرورشی، مدیران مدارس و مربیان در این آزمون با موسسه ترویج فرهنگ قرآنی در اجرای مسابقات درس هایی از قرآن همکاری می کنند.
آشنایی با مفاهیم قرآن، ایجاد انس با روحانیت معزز، ترویج فرهنگ دینی و سبک زندگی قرآنی در بین جوانان و نوجوانان از اهداف برگزاری مسابقات درس هایی از قرآن است.


منبع:

1400/06/29
13:33:29
5.0 / 5
738
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم