قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون مدیركل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش:

100 هزار ساعت کلاس آموزشی حفظ قرآن کریم برای دانش آموزان انجام شد

100 هزار ساعت کلاس آموزشی حفظ قرآن کریم برای دانش آموزان انجام شد

قائم: معاون مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از برگزاری بیش از 100 هزار ساعت کلاس آموزشی بصورت مجازی در حوزه حفظ قرآن کریم برای دانش آموزان سراسر کشور در تابستان 1400 آگاهی داد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، میکائیل باقری درباب اقدامات اداره کل قرآن، عترت و نماز در روزهای تابستان اضافه کرد: این کلاس ها از ۱۰ خرداد تا ۱۵ شهریور ماه در بستر شبکه شاد انجام شد.
وی با یادآوری راه اندازی قرارگاه مجازی و ۱۷ پایگاه مجازی در ذیل آن، گفت: یکی از ماموریت های اصلی پایگاه های مجازی، آموزش و توانمند سازی دانش آموزان و فرهنگیان سراسر کشور است که پایگاه مجازی حفظ قرآن کریم با همکاری پایگاه مجازی مراکز دارالقرآن الکریم در همین راستا مبادرت به برگزاری این کلاس ها در تابستان کرده است.
معاون مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش درباره آمار شرکت کنندگان اشاره کرد: بیش از ۲۷ هزار دانش آموز از سراسر کشور در این طرح ثبت نام کردند که پس از گذشت حدود یک ماه حدود ۱۵ هزار نفر از آنها، در کلاس ها حضور فعال داشتند.
باقری با اعلان اینکه هدف از این طرح، غنی سازی اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان بود، اشاره کرد: برای اجرای این طرح تعداد ۱۰۷نفر از مربیان مراکز دارالقرآن الکریم سراسر کشور انتخاب شدند و در قالب ۱۱۸ کلاس مجازی در بستر شبکه شاد به ارائه آموزش های لازم و تشویق دانش آموزان به حفظ سوره های قرآن کریم پرداختند.
وی افزود: ۸۳ درصد از شرکت کنندگان دانش آموزان دوره ابتدایی بودند و مابقی از دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم که از این تعداد ۷۵درصد دانش آموزان دختر و مابقی دانش آموزان پسر بودند. حدود ۷۴ درصد شرکت کننده در کلاس های آموزشی حفظ جزء ۳۰ و بقیه شرکت کنندگان در کلاس های آموزشی سایر جزء های قرآن کریم بودند.
باقری اشاره کرد: فراگیران شرکت کننده در این کلاس ها بصورت مداوم و منظم در معرض آزمون های فرآیندی و پایانی قرار گرفتند و در نهایت تعداد ۵ هزار نفر از آنان موفق به کسب حد نصاب نمره لازم برای صدور گواهینامه حفظ یک جزء به بالاتر شدند.
وی درباره تداوم این آموزش ها اظهار داشت: طرح ملی حفظ جزء ۳۰، طرح ملی حفظ نور و طرح حفظ موضوعی قرآن کریم همچون طرح های محوری است که در سال تحصیلی جدید بصورت مجازی و حضوری در مدارس کشور اجرا خواهد شد. دانش آموزان می توانند با مراجعه به دفتر آموزشگاه نسبت به ثبت نام و دریافت منابع، در این طرح ها شرکت نمایند و در راه نورانی حفظ قرآن کریم موفق تر باشند.منبع:

1400/06/31
11:53:15
5.0 / 5
790
تگهای خبر: آموزش , شبكه , فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵