قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس سازمان بسیج اساتید كشور:

دانشگاهیان در راه توسعه علمی و ایجاد صنایع دفاعی حماسه آفریدند

دانشگاهیان در راه توسعه علمی و ایجاد صنایع دفاعی حماسه آفریدند

به گزارش قائم رئیس سازمان بسیج اساتید اظهار داشت: دانشگاهیان نه تنها در هشت سال دفاع مقدس دوشادوش مردم درجبهه پای جنگ ضد دشمن جنگیدند بلکه در راه توسعه علمی و تحقق دستاوردهای مهندسی رزمی و دفاعی حماسه آفریدند.به گزارش قائم به نقل از مهر، محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در همایش «استمرار ارزش های حکمرانی مردمی دفاع مقدس در گام دوم انقلاب اسلامی» که از به همت سازمان بسیج اساتید و با همکاری مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: ۳۱ شهریور یادآور چهل و یکمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی و تهاجم ناجوانمردانه دشمن به کشورمان است و هفته دفاع مقدس یادآور هشت سال مقاومت، پایمردی و پیروزی شیرزنان و مردان مجاهدی است که با تاکید بر عنصر ایمان به خدا، اخلاص، ایثار، گذشت، فداکاری و پیروی از ولایت فقیه به تمام علایق خود پشت پا زدند که از کیان اسلامی دفاع کنند.
وی تصریح کرد: هشت سال دفاع مقدس یادآور مقاومت و پیروزی در مقابل یک جنگ جهانی با حمایت آمریکا، شوروی، اروپا، کشورهای عربی منطقه و دیگر حامیان صدام است. در واقع در جنگ به روایتی ۸۰ کشور حامیان صدام بودند و مزدورانی از کشورهای مصر، سودان و کشورهای عربی خلیج فارس هم با رزمندگان ما جنگیدند تا کشورمان را به زانو درآورند.
مردانی ضمن اشاره به عزم و اراده رزمندگان کشورمان برای پیروزی در هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: رمز پیروزی رزمندگان در جنگ تکیه بر عنصر ایمان و الگوی حکمرانی مردمی بر محور ولایت فقیه بود. در واقع مردان ما در جنگ توانستند با دست خالی، اما با مدد گرفتن از خدا دشمن را شکست دهند و این مبین اراده مردمی در اداره جنگ است.
رئیس سازمان بسیج اساتید اظهار داشت: دانشگاهیان نه تنها در هشت سال دفاع مقدس دوشادوش مردم در جبهه پای جنگ ضد دشمن جنگیدند بلکه در راه توسعه علمی و تحقق دستاوردهای مهندسی رزمی و دفاعی هم حماسه آفریدند.
وی افزود: امروز پس از گذشته ۴۱ سال از جنگ تحمیلی ما شاهد ادامه جنگ در چارچوب جنگ اقتصادی، تحریم و جنگ شناختی و ترکیبی هستیم و این جنگ ها از جانب استکبار جهانی تدارک دیده شده است.
وی ضمن اشاره به این که امروز علیرغم خاموش شدن غرش طوفان ها جنگ در فضای مجازی ضد کشورمان ادامه دارد، اظهار داشت: رزمندگان ما جهاد اصغر را پشت سر گذاشتند و امروز در جهاد اکبر و جهاد کبیر درحال مجاهدت هستند و این جهادی است که در میان دانشگاهیان متجلی شده است.
مردانی اظهار داشت: امروز الگوی حکمرانی مردمی مبتنی بر ولایت مداری ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس به وسعت کشورهای بلوک مقاومت بوجود آمده و ما امروز شاهد پیروزی ملت های مسلمان در یمن، فلسطین، لبنان و سوریه هستیم.
وی افزود: امروز خروج استکبار جهانی از منطقه به سردمداری آمریکا از دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس است.
رئیس سازمان بسیج اساتید با اشاره به اینکه امروز دولتی انقلابی و جهادی و با شعار تحول به همت مردم روی کار آمده خاطرنشان کرد: بسیج اساتید در جهت کمک به دولت و تصمیم سازی و تصمیم گیری مدیران در جهت کارآمدی نظام در تمام سطوح عزم و اراده خویش را به کار خواهد گرفت و از سویی ما تلاش خواهیم کرد تا فریضه امر به معروف و نهی از منکر مردم را نمایندگی نماییم.
وی اضافه کرد: روش نقش آفرینی اساتید بسیجی جهت کمک به قوای سه گانه با الگوگیری از دفاع مقدس و مکتب شهید سلیمانی استوار شده است.
مردانی افزود: مدیریت جهادی عمل به هنگام، خدمت بی منت و استفاده از روش های کوتاه مدت و میان بر است که این روش برای تحقق حکمرانی مردمی و کارآمدی دولت سیزدهم از جانب بسیج اساتید به کار گرفته خواهد شد و ما امیدواریم این همراهی و نقش آفرینی در برای کمک به دولت و حاکمیت منجر به تحقق دولت اسلامی، تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن سازی اسلامی شود.
وی ضمن اشاره به این که عدالت محوری و تکیه بر حقانیت و شریعت اسلامی، قوانین مصوب جمهوری اسلامی و اسناد بالادستی از مهم ترین ارکان نظارت اساتید بسیجی و دانشگاهی برای نظارت بر عملکرد حکمرانان خواهد بود، تصریح کرد: اساتید بسیجی به خاطر هشت سال مانور مقاومت به خود می بالند و افتخار می کنند که در کنار مردم حماسه آفریده اند و توانسته اند در عرصه علمی کارنامه موفقی را از خود به جای بگذارند در واقع دانشگاهیان ما توانستند در ابتدای جنگ با دست های خالی دستاوردهای بزرگی را رقم بزنند و این مایه سربلندی کشور است.
رئیس سازمان بسیج اساتید با اشاره به اینکه همان گونه که ایستادگی و مقاومت ما در هشت سال دفاع مقدس باعث پیروزی کشورمان بر دشمن شد امروز هم در جنگ نرم و در دوران تحریم هم حماسه و پیروزی پیش روی ما خواهد بود و ما می توانیم با مقاومت شکست دشمن را رقم بزنیم، خاطرنشان کرد: الگوی ایران در مقابله با دشمن مبارزه، نهراسیدن و شهادت بوده و ما توانستیم با این الگو پیروز شویم ازاین رو تمام ملت های مظلوم دنیا باید با تاکید بر مبارزه و شهادت بر دشمنان خود پیروز شوند بنابراین دلیلی برای سکوت و هراسیدن در مقابل دشمن وجود ندارد.
وی در ادامه عنوان کرد: دولت های مختلف باید از مواجهه ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی درس بگیرند و بدانند که امکان دارد آنها بتوانند در مقابل کشوری قرار بگیرند که ارزش حیاتی خویش را ماندگاری و بقای سیستم خود بدانند، اما هیچگاه نخواهند توانست در مقابل کشوری قد علم کنند که ارزش های حیاتی خویش را آرمان ها و باورهای خود قرار داده است چون که جان و تن در چنین نظام هایی در مقابل اعتقادات و فرهنگ اولویت ندارند.
مردانی اضافه کرد: امید است دولتمردان، مدیران و حکمرانان ما در سرتاسر کشور بتوانند با تاسی به ارزش های دفاع مقدس امروز هم در دوران تحریم، مبارزه اقتصادی و جنگ نرم با الگوگیری از حکمرانی مردمی در دفاع مقدس پیروزی بعدی را رقم بزنند.


منبع:

1400/07/01
11:22:56
5.0 / 5
739
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , سازمان , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳