قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
به همت كمیته فرهنگی آموزشی ستاد مركزی اربعین انجام شد؛

تقدیر از 300موکب دار عراقی با هدایای فرهنگی و سوغات ایرانی

تقدیر از 300موکب دار عراقی با هدایای فرهنگی و سوغات ایرانی

طرح تکریم موکب داران عراقی بعنوان بخشی از برنامه های کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین در شرایطی با اهدای ۳۰۰ هدیه فرهنگی در اربعین سال جاری برگزار شد که این موکب داران خواهان دیدار با رهبر انقلاب هستند.


به گزارش قائم به نقل از خبرگزاری ایرنا، هیات های ایرانی با حضور در مواکب و تقدیم هدیه به خادمان زائرین حسینی، مراتب تقدیر و تشکر جمهوری اسلامی ایران را از موکب داران عراقی مستقر در راه پیاده روی اربعین حسینی، ابراز می کنند.
حجت الاسلام و المسلمین حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین ضمن اشاره به این که مردم میهمان نواز عراق بعنوان میزبانان زائرین سیدالشهداء (ع) از این برنامه با روی گشاده استقبال می کنند، اظهار داشت: مقام معظم رهبری از سال ۱۳۹۴ که حضور ایرانی ها در مراسم راهپیمایی اربعین به شکل ویژه ای رقم خورد، همواره نسبت به تکریم عراقی ها بعنوان میزبانان مراسم راهپیمایی اربعین تاکید داشتند.
احمدی تصریح کرد: ایده و طرح تکریم از مواکب عراقی هم از همان سال (۱۳۹۴) که معظم له فرمودند در کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین رقم خورد.
تا سال ۱۳۹۸ حدود ۴ هزار هدیه در روزهای اربعین، تقدیم موکب داران شد و بنا بود سال جاری هم حدود ۶۰۰ هدیه تقدیم شود که به علت محدودیت های حمل و نقل، حدود ۳۰۰ هدیه که شامل کلام الله مجید، لوح تقدیر، تابلو منقش به تصویر سرداران شهید جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، محصولات فرهنگی، صنایع دستی و سوغات کشورمان است به نمایندگی از جانب رهبر انقلاب و ملت ایران تقدیم مواکب عراقی شد.
بنا بر اعلام کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، وی ضمن اشاره به همکاری آستان قدس رضوی در این طرح اظهار داشت: آستان قدس هم با تقدیر از خادمان عراقی که از زائرین ایرانی در منزل شان پذیرایی می کنند، در این طرح مشارکت کرد.
حجت الاسلام والمسلمین احمدی به مطالبات مواکب عراقی اشاره نمود و اضافه کرد: مردم عراق همواره نسبت به مردم ایران لطف دارند و علاقه و ارادت خویش را به مردم ایران و بخصوص رهبر انقلاب ابراز می کنند و یکی از مطالبات و درخواست آنان، دیدار با رهبر انقلاب است.


منبع:

1400/07/05
14:19:13
5.0 / 5
779
تگهای خبر: آموزش , اربعین , اسلام , اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم