قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

پیکر علامه حسن زاده آملی بامداد سه شنبه دفن می شود

پیکر علامه حسن زاده آملی بامداد سه شنبه دفن می شود

قائم: نماینده خانواده علامه حسن حسن زاده آملی اظهار داشت که پیکر این عالم وارسته و فیلسوف شهیر دوشنبه شب میهمان اعضای خانواده و اهالی روستای« ایرا » است و بامداد روز سه شنبه به خاک سپرده می شود.


دکتر محسن آسوری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که امروز دوشنبه باتوجه به ازدحام جمعیت در روستای ایرا و اینکه دوستداران درخواست وداع با پیکرش را دارند و همین طور اعضای خانواده هم فرصت وداع با پدر را نداشتند، مراسم خاکسپاری امروز منتفی است.
وی اظهار داشت که زمان دقیق مراسم خاکسپاری معین نیست ولی تصمیم بر این است که بامداد فردا این آیین اجرا شود.
پیکر علامه حسن زاده آملی مقرر است در زادگاهش و در آرامگاهی که در حیاط خانه اش برای همسرش درست کرده بود، به خاک سپرده شود.
مراسم وداع و تشییع پیکر علامه حسن زاده بامداد امروز با حضور جمع زیادی از شاگردان، طلاب، عموم مردم و چهره های کشوری و لشکری در شهر آمل انجام شد.
برگزاری مراسم وداع و تشییع به خاطر ازدحام جمعیت و عرض ارادت شخصیت های مختلف چندین ساعت در میدان ۱۷ شهریور و قائم آمل به طول انجامید و سپس پیکر علامه با بالگرد به زادگاهش روستای ایرا انتقال یافت.
امروز در مراسم خاکسپاری علامه حسن زاده تمام خیابان های آمل مملو از جمعیت بود در صورتیکه برای حضور مردم هیچ دعوتی نشده بود، اما مردم خود جوش از جای جای استان مازندران و حتی استانهای دیگر کشور حضور یافته و پیکر علامه ذوالفنون را بدرقه کردند.
رهبر معظم انقلاب شب گذشته پس از نماز مغرب بر پیکر پاک علامه حسن زاده آملی نماز اقامه کردند.
علامه حسن زاده آملی در سن ۹۳ سالگی و بعد از یک دوره سخت بیماری شنبه سوم مهر ماه ۱۴۰۰ دیده ار جهان فروبست. علت فوت علامه از طرف مسئولان درمانی عارضه قلبی ناشی از کهولت سن اعلام شده است.
منبع:

1400/07/06
10:47:54
5.0 / 5
816
تگهای خبر: بیماری , دكتر , دین , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳