قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
آیت الله جنتی:

وظیفه شورای هماهنگی تبلیغات، راهبری برنامه های مذهبی و سیاسی است

وظیفه شورای هماهنگی تبلیغات، راهبری برنامه های مذهبی و سیاسی است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یکی از وظایف این شورا را سیاستگذاری و برنامه ریزی برای مناسبت های ملی، مذهبی و سیاسی دانست و اظهار داشت: سازماندهی، نظارت و راهبری مراسم و مناسبت ها از وظایف شوراست.


به گزارش قائم به نقل از ایرنا از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آیت الله احمد جنتی در مراسم معارفه قائم مقام این شورا اظهار داشت: کسی که این مسئولیت را بر عهده می گیرد باید هماهنگی های لازم را با تمام کارکنان این نهاد و نهادها و سازمان های عضو این شورا برقرار کند تا با یاری خدا با وفاق، همدلی و همکاری مطلوب قدم های شایسته ای را در جهت انجام وظیفه تشکیلاتی و اهداف متعالی شورا برداریم.
وی با تشکر از تلاش های نصرت الله لطفی اضافه کرد: از آقای (مجتبی) اشجری هم بابت قبول مسئولیت مهم و خطیر قائم مقامی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تشکر می کنم و امیدوارم وظایف محوله را تا آنجایی که اسلام و نظام اجازه دهد، به سر مقصد منظور برساند.
نماینده ولی فقیه در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: مسؤلان باید در ابتدا وظایف شرعی و در گام بعدی وظیفه تشکیلاتی خویش را به درستی انجام دهند که این مهم نیازمند برگزاری جلسات مختلف و فعالیتهای اجرایی می باشد. در هر مجموعه ای نیروهای خدمتگذار و صادق، بسیار باارزش هستند و امیدواریم جناب آقای اشجری با توجه با تدابیر مدیریتی خود بتوانند در تبیین ارزش های اسلامی و انقلابی و رعایت موازین شرعی در انجام وظایف محوله، گام های شایسته ای را در کنار نیروهای متدین و خدوم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بردارند.


اعتماد مردم به شورای هماهنگی
حجت الاسلام مجتبی اشجری اظهار داشت: کارکنان خدوم این شورا با کمترین امکانات، زمینه ساز بزرگ ترین حماسه ها و ماندگارترین صحنه های انقلاب اسلامی شدند. شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعتماد به دست آمده مردمی را مدیون تبعیت از دستورات مقام معظم رهبری و هدایت های مدبرانه آیت الله جنتی است.
وی اضافه کرد: از سال ۱۳۵۹ که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شکل گرفت، نشیب و فرازهای فراوانی داشته است و الحمدلله، امروز این شورا توانسته اعتماد زیادی را در نزد مردم به دست آورد و این اعتماد، به جهت تبعیت کارکنان خدوم مجموعه شورا از دستورات مقام معظم رهبری و هدایت های مدبرانه آیت الله جنتی است.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به شیوع بیماری کرونا و محدودیت های ناشی از آن در برگزاری مراسم اضافه کرد: با وجود شیوع بیماری کرونا و لزوم تعطیل ناپذیری مراسم، فعالیتهای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مناسبت ها، بر مبنای سلامت محوری و با ابتکار و خلاقیت، شکل نو و تازه ای گرفته و این نشان داد که مناسبت های انقلاب اسلامی تعطیل بردار نیست.
وی با تکیه بر اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی جایگاه خویش را در بین عام و خاص پیدا کرده است عنوان کرد: به صراحت باید بگویم کسانی که به دنبال انحراف و تضعیف این نهاد مولود انقلاب اسلامی هستند، بدانند انحراف و تضعیف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نتیجه بخش نخواهد بود. مقام معظم رهبری درباره جایگاه و اهمیت شورای هماهنگی فرمود اگر ما این شورا را نداشتیم، بی گمان ناسازگاری ها و اشکالات فراوانی در راه اندازی و اداره مراسم مختلف شاهد بودیم. الحمدلله این شورا بوده و بنابراین است که این شورا باید بماند.
اشجری اضافه کرد: این جمله مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سند معتبر و گواهی آشکار بر کارآمدی و ماندگاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.
وی افزود: مأموریت مهم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب، زمینه سازی برای ایجاد تمدن نوین اسلامی با استفاده از ظرفیت ایام الله و مناسبت هاست، که ان شاء الله باعث آمادگی برای طلوع خورشید ولایت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است.
اشجری چهارشنبه گذشته با حکم آیت الله احمد جنتی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بعنوان قائم مقام این شورا انتخاب شد. وی تا کنون بعنوان رئیس شورای هماهنگی استان گیلان فعالیت می کرد. این انتصاب به دنبال آخر مأموریت و آغاز بازنشستگی نصرت الله لطفی صادر شد.منبع:

1400/07/08
10:55:13
5.0 / 5
604
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵