قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

شرح شوریدگی خادمان حرم رضوی در فرش هایی برای عرش

شرح شوریدگی خادمان حرم رضوی در فرش هایی برای عرش

مستند «فرش هایی برای عرش» به تهیه کنندگی و کارگردانی رهبر قنبری با مبحث روش و منش خادمان جوان حرم مطهر امام رضا (ع) چهارشنبه (14 مهر) ساعت 21 در شب شهادت امام رضا (ع)  از شبکه مستند پخش می شود.


به گزارش قائم به نقل از ایرنا از شبکه مستند، قنبری دراین باره اظهار داشت: سال قبل در مسافرت کوتاهی به مشهد مقدس داشتم به زیارت امام رضا (ع) رفتم، رفتار خادمان و اصرار آنها بر رعایت رسم و رسوم قدیمی حرم برایم جالب و محل سوال بود، بنا بر این بعنوان یک مستند ساز به دنبال پاسخی برای سوال هایم رفتم و این کنجکاوی منتج به ساخت مستند فرش هایی برای عرش شد.

وی ادامه داد: تولید این مستند خرداد سال ۹۹ همزمان با اوج گیری کرونا شروع شد، متاسفانه بسیاری فضاها را به سبب تعطیلی حرم مطهر از دست دادیم و اساسا پروسه تولید هم با مشکلاتی همراه بود، اما در نهایت تصویربرداری در ۱۲ روز به انتها رسید و کار تدوین مستند هم ۱ ماه به طول انجامید.

این تهیه کننده و کارگردان اظهار داشت: فرش هایی برای عرش به سفارش شبکه مستند تولید شده و چهارشنبه ۱۴ مهر ساعت ۲۱ پخش می شود و تکرار آن هم روز بعد ساعت ۱۰ خواهد بود.

پژوهش و کارگردانی فرش هایی برای عرش را رهبر قنبری بر عهده دارد و از دیگر عوامل این مستند می توان به دستیار کارگردان: بابک نبی زاده، تصویربردار: علی شهریاری و بازیگر خادم: حجت پاشازاده اشاره نمود.


منبع:

1400/07/13
23:28:15
5.0 / 5
721
تگهای خبر: امام , حرم مطهر , شبكه , شهادت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم