قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون وزیر علوم عنوان كرد؛

راه حل وزارت علوم برای دانشجویانی که بسته اینترنت آنها فعال نشده

راه حل وزارت علوم برای دانشجویانی که بسته اینترنت آنها فعال نشده

به گزارش قائم معاون آموزشی وزارت علوم اعلام نمود: دانشجویانی که اسامی آنها برای برای دریافت بسته اینترنت مجانی ثبت نشده، به دانشگاه خود رجوع کنند تا دانشگاه اسامی آنها را برای وزارت علوم ارسال نماید.علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار مهر درباره دانشجویان جدیدالورود و تعدادی از دانشجویان که به دلیلهای مختلف کد ملی آنها در فهرست وزارت علوم ثبت نشده و نمی توانند بسته اینترنت رایگان دریافت نمایند برای رفع اشکال باید به کجا مراجعه کنند اظهار داشت: این دانشجویان باید با دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه نموده و دانشگاه اسامی این دانشجویان و موارد خاص را به وزارت علوم ارسال نماید.
ستار هاشمی معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات نیز  در این خصوص به خبرنگار مهر توضیح داد: در این پروسه ممکنست برخی دانشجویان که بتازگی در دانشگاه پذیرفته شده اند و یا طلاب خارجی، نامشان در فهرست دریافت هدیه اینترنت نباشد، بدین جهت گزینه درج اعتراض را فعال کرده ایم تا در صورت دریافت اعتراض به نبود اسامی متقاضیان، مشخصات جمع آوری شده و به مراجع ذیربط ارسال شود. در صورت تأیید این مراجع، این بسته در حساب کاربری متقاضیان فعال می شود.
بنابر اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مقرر است که بسته رایگان ۶ ماهه ۶۰ گیگابایتی در اختیار اساتید حوزه و دانشگاه، بسته اینترنت با حجم ۴۰ گیگابایت در اختیار معلمان و بسته ۳۰ گیگابایتی در اختیار دانشجویان و طلاب قرار گیرد.
ثبت نام برای دریافت این بسته ها از ۷ مهرماه ۱۴۰۰ شروع شده و در این فرایند، امکان فعال سازی بسته هدیه روی تلفن همراه مشمولان یا روی خطوط ثابت اینترنت (ADSL) فراهم گشته است. مهلت ثبت نام نیز حداکثر ۷ روز به ازای هر کد ملی در نظر گرفته شده و این مهلت امروز ۱۴ مهرماه تمام می شود.
در این زمینه باتوجه به تجربه سال قبل در عدم موفقیت دریافت بسته اینترنت، در صورتیکه به سبب عدم وجود اطلاعات پایه ای، ثبت نام با موفقیت انجام نشود، در آخرین مرحله ثبت نام، امکان ثبت اعتراض در سامانه پیش بینی شده است و اعتراضات بصورت دوره ای در اختیار مراجع ذی ربط (وزارت عتف، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز حوزوی) قرار می گیرد.


منبع:

1400/07/14
15:03:18
5.0 / 5
535
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳