قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس دانشگاه كوثر بجنورد خبر داد؛

برگزاری جشنواره سراسری پروین اعتصامی توسط دانشگاه کوثر بجنورد

برگزاری جشنواره سراسری پروین اعتصامی توسط دانشگاه کوثر بجنورد

به گزارش قائم رئیس دانشگاه کوثر بجنورد از برگزاری دومین جشنواره سراسری پروین اعتصامی توسط این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: اسفند ماه این جشنواره با مبحث فرهنگی، هنری، صنایع دستی و اجتماعی اجرا خواهد شد.به گزارش قائم به نقل از مهر، علیرضا حسینی بامداد شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در دانشگاه کوثر بجنورد برگزار شد، اظهار نمود: دانشگاه کوثر به سن ۱۰ سالگی خود رسیده است بنابراین مراسمی با همین عنوان برگزار می شود.
رئیس دانشگاه کوثر بجنورد افزود: معرفی خدمات دانشگاه به مردم، معرفی چشم انداز ده ساله دانشگاه و تشریح ظرفیت های این مجموعه از اهداف این مراسم خواهد بود.
وی اضافه کرد: اولین مرکز نوآوری بانوان با هدف تبدیل ایده به ثروت توسط دانشگاه کوثر راه اندازی شده و فعالیت دارد اما هنوز به صورت رسمی افتتاح نشده است.
حسینی از برگزاری دومین جشنواره سراسری پروین اعتصامی توسط این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: اسفند ماه این جشنواره با مبحث فرهنگی، هنری، صنایع دستی و اجتماعی اجرا خواهد شد.
رئیس دانشگاه کوثر بجنورد خاطرنشان کرد: همایش ملی ایران شناسی و میراث نوشتاری زبان عربی هم توسط این دانشگاه برگزار می شود.
وی اضافه کرد: اولین همایش ملی مشاهیر و مفاخر خراسان شمالی با کمک اداره کل ارشاد استان برگزار می شود.
حسینی از ظرفیت جذب ۷۰۰ دانشجو طی سالجاری اطلاع داد و اظهار داشت: تابحال ۵۵۰ نفر در دانشگاه ثبت نام کرده اند و پیشبینی می نماییم که ظرفیت تکمیل شود و این مساله نشان از استقبال خانواده ها به این دانشگاه است.
رئیس دانشگاه کوثر همینطور از دریافت مجوز فصل نامه مجله نظریه پردازی در زبان عربی و انعقاد تفاهمنامه با ۲ دانشگاه افغانستان اطلاع داد.
وی در مورد پروژه ساختمان دانشگاه کوثر هم اضافه کرد: ۲ هزار و ۳۰۰ متر مربع فضا به بهره برداری رسیده و امیدواریم طی سالجاری باقی محیط تکمیل شود اما این مساله نیازمند کمک دستگاههای خدمت رسان است تا امکانات به این مجموعه برسد.
حسینی در پایان اظهار داشت: طبق رتبه بندی علمی دانشگاه ها، سال قبل رتبه چهل و دوم دانشگاه ها را در اختیار داریم که بخشی از افت رتبه به دلیل زیرساخت های ضعیف دانشگاه است.


منبع:

1400/07/24
12:38:47
5.0 / 5
650
تگهای خبر: جشن , جشنواره , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲