قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
امام جمعه كرمان:

دسترسی به مکتب سردار سلیمانی جوانمردی نیاز دارد

دسترسی به مکتب سردار سلیمانی جوانمردی نیاز دارد

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان اظهار داشت: مکتب شهید سلیمانی انسان ساز، پر از نور، صداقت و دیانت است که دسترسی به آن امکان دارد اما رسیدن به آن ایثارها، گذشت ها، شجاعت، جوانمردی و پا گذاشتن بر روی هوا و هوس می خواهد.


به گزارش قائم به نقل از خبرگزاری ایرنا، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی روز دوشنبه در نشست مشترک ستاد مکتب شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در کرمان اضافه کرد: مکتب شهید سلیمانی از چشمه زلال و شفاف ائمه معصومین الهام گرفته است بنابراین رسالت ما در این دوران ترویج مکتبی است که بخش قابل توجهی از مشخصات و مختصات آنرا با هنر و ابزاری که دراختیار ماست بتوانیم به نسل پس از خودمان انتقال دهیم.
وی خاطرنشان کرد: باید این بخش سرنوشت ساز تاریخ و تأثیر در نسل های آینده را به بهترین نحو ممکن انجام دهیم هر چند مردم این زمان شهید سلیمانی را بهتر از خود ما شناخته و دیده اند، اما بخش هایی از این مکتب را برای نسل های بعد تبیین نماییم.
امام جمعه کرمان اضافه کرد: تاریخ شخصیت هایی را به خود دیده و ظهور و بروز کردند که این شخصیت ها هم در سرنوشت آدمی اثرگذار هستند و در زمان خودشان تاریخ را رقم زده اند و در زمان های دور و با فاصله از خودشان اثرگذار هستند.
وی خاطرنشان کرد: بخشی از شخصیت های تاریخی برجسته و تاریخ ساز هستند ولی در میان این شخصیت های بزرگ، نورانی و سرنوشت ساز، برخی علاوه بر این که شخصیت ویژه ای دارند، مکتب ساز هم هستند و از خودشان مکتب عرضه کرده اند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی اظهار داشت: در مکتب خاندان و پیامبر، علما و مجاهدان خود صاحب مکتب شده اند، تاریخ کهن کرمان افتخار پیدا کرد شخصیتی را پرورش داد که این شخصیت فراملی و جهانی شد و با نص صریح مقام معظم رهبری شهید سلیمانی صاحب مکتب شد.
دختر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی هم در این جلسه اظهار داشت: سلام بنیاد شهید سلیمانی و خانواده ایشان را به مردم استان کرمان برسانید که ما هرچه داریم از دعای خیر و نگاه عاشقانه به مکتب شهید سلیمانی است.
زینب سلیمانی اضافه کرد: امیدواریم شرمنده خون شهدا نباشیم و در مقابل امتم و شهدا روسفید باشیم.
این نشست با حضور استاندار کرمان، فرمانده سپاه ثارالله کرمان و رئیس ستاد مکتب حاج قاسم در تهران برگزار شد.

1400/08/13
20:39:27
5.0 / 5
642
تگهای خبر: ائمه , اسلام , امام , پیامبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱