قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

بخش استعدادیابی کودکان زیر 7 سال به مسابقات قرآنی مدهامتان افزوده شد

بخش استعدادیابی کودکان زیر 7 سال به مسابقات قرآنی مدهامتان افزوده شد

پانزدهمین دوره از مسابقات قرآنی «مدهامّتان» در چارچوب ۱۰ رشته برگزار می گردد و بخش استعدادیابی ویژه کودکان زیر هفت سال و نوجوانان به این مسابقات اضافه شده است.


به گزارش قائم به نقل از ایرنا از ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان با استفاده از نظرات فعالان قرآنی در سرتاسر ایران اسلامی طرح ریزی شده و همچون خصوصیت های این دوره از مسابقات میتوان به اضافه شدن بخش استعدادیابی ویژه کودکان زیر هفت سال و نوجوانان و همینطور ایجاد پیوند میان جلسات سنتی قرآن کریم مساجد و مسابقات قرآنی مدهامّتان اشاره نمود.
این دوره از مسابقات در رشته های قرائت تحقیق، قرائت تقلیدی، مفاهیم، اذان، قرائت ترتیل، حفظ کل، حفظ جزء ۳۰، مکبری، قرائت نماز، استعدادیابی در گروههای سنی زیر هفت سال، هفت سال تا ۱۶ سال و ۱۶ تا ۳۰ سال برگزار می گردد.
علاقه مندان جهت شرکت در پانزدهمین دوره از مسابقات قرآنی مدهامّتان تا آخر آذر به سامانه بچه های مسجد رجوع کنند.
نام این مسابقات (مدهامتان) برگرفته از آیه ۶۴ سوره رحمن به معنای دو باغ سبز و سیراب است.
در چهاردهمین دوره از مسابقات قرآنی مدهامّتان بیشتر از ۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر از اعضای کانون های فرهنگی مساجد کشور شرکت کردند که از بین آنان ۸۷ نفر شامل ۶۳ مرد و ۲۴ زن جهت شرکت در مرحله نهایی برگزیده شدند. مرحله استانی این دوره از مسابقات با عنایت به شرایط کرونایی به صورت مجازی و مرحله کشوری آن در رشته های اذان، ترتیل، قرائت و حفظ کل قرآن برگزار شد.منبع:

1400/08/17
09:08:17
5.0 / 5
557
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴