قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
صندوق اعتباری هنر در دولت سیزدهم؛

اهتمام ویژه در ارائه خدمات به اصحاب فرهنگ و هنر

اهتمام ویژه در ارائه خدمات به اصحاب فرهنگ و هنر

مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در اولین هم اندیشی نمایندگان استانی این صندوق در دولت سیزدهم، اظهار داشت: این جلسه بمنظور هم اندیشی در ارائه هرچه بهتر خدمات و اهتمام ویژه در ارائه آن به اصحاب فرهنگ و هنر به جامعه هدف انجام می شود.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از صندوق اعتباری هنر، سید مجید پوراحمدی، با اشاره به جزییات و اهداف برگزاری این جلسه، ارتقای سطح تعامل میان مدیران، کارشناسان ستادی و نمایندگان استانی صندوق را همچون این اهداف عنوان نمود و اضافه کرد: باید شاهد یکسان سازی نحوه ارائه خدمات به هنرمندان سراسر کشور باشیم و بتوانیم بهترین شرایط را برای جامعه فرهنگ و هنر فراهم نماییم.
وی افزود: این امر منوط به همکاری و هم افزایی همه جانبه تمامی مراکز استانی است. تعامل هرچه بیشتر ستاد مرکزی و ادارات کل در استانها سبب رفع خیلی از مشکلات جامعه فرهنگ و هنر کشور خواهد شد.
پالایش و بروزرسانی اطلاعات اعضا
رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در ادامه اشاره کرد: در گام نخست با بررسی اساسنامه و شناسایی نیازها و اهداف، نسبت به بازبینی و اصلاحات ساختار سازمانی صندوق اقدام کردیم. در ساختار جدید معاونت سرمایه گذاری و اقتصاد هنر به حوزه کارهای صندوق اضافه گردید. توانمندسازی هنرمندان یکی از موضوعات محوری است. لازم است با اجرای برنامه های اقتصادی و تقویت زیر ساخت ها، زمینه توانمند سازی هنرمندان فراهم گردد و کسب و کارهای فرهنگی و هنری رونق گیرد. دراین زمینه نمایندگان استانی نقش محوری خواهند داشت.
پوراحمدی همین طور پالایش و بروزرسانی اطلاعات اعضا بر طبق بخشنامه عضویت را از اساسی ترین سیاست های صندوق در دوره ی جدید مدیریتی خواند و اشاره کرد: دولت منابعی در اختیار صندوق قرار می دهد که وظیفه ماست این منابع را در اختیار هنرمندان واقعی قرار دهیم. با همکاری نمایندگان استانی پالایش و اعتبار سنجی اطلاعات اعضا بر طبق بخشنامه عضویت در حال انجام می باشد.


وی در ادامه اضافه کرد: موضوع بعدی تعیین تکلیف متقاضیان عضویت در صندوق اعتباری هنر بود که که بدلیل توقف چندین ماهه پروسه عضوگیری، پرونده آنها بررسی نشده است. براین اساس با تمرکز بر بخشنامه کوشیدیم وحدت رویه در عملکرد تمامی استانها شکل گیرد و برمبنای فرمت های جدید عضویت هنرمندان مستندات کامل تری را عرضه کنند. این مسئله بسیار به شفافیت پروسه تأیید عضویت ها کمک خواهد نمود و با ارائه نقشه راه به کارشناسان و نمایندگان استانی کمک خواهدنمود تا خدمات صندوق به هنرمندان واقعی برسد.
پوشش هزینه درمان و سلامت اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از با اهمیت ترین اولویت های صندوق
رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در ادامه اشاره کرد: پوشش هزینه درمان و سلامت اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از با اهمیت ترین اولویت های صندوق اعتباری هنر است که برای تسریع و سهولت در ارائه خدمات به اعضا، نمایندگان استانی باید نظرات و راه حل ها را عرضه کنند تا بتوانیم سیاست ها و دستورالعمل های لازم را به همین دلیل تدوین نماییم.
وی در ادامه اضافه کرد: با بررسی و جمع بندی نظرات اعضا و هیئت مدیره برای ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی به اعضا در سالجاری به دنبال تنظیم قرارداد با شرکتی بودیم که علاوه بر حسن شهرت و رضایت ذینفعان، مراکز گسترده طرف قرارداد داشته باشد. بدین جهت با شرکت بیمه دانا قرارداد منعقد شد. همین طور بمنظور تسریع در بررسی پرونده های درمانی و پرداخت هزینه های پزشکی، رویه گذشته تغییر یافت. مطمئناً در این راه نواقصی وجود دارد که طرح اشکالات از طرف شما برای اصلاح روند بسیار مهمست.
ارائه تسهیلات با رایزنی با برخی بانکها
پوراحمدی در بخش دیگر سخنان خود اشاره کرد: در حوزه ارائه تسهیلات به اعضای صندوق با مجموعه های مختلف مذاکره داشتیم. با یک بانک قرض الحسنه که از مجموعه های خوشنام بانکی کشور است به توافق رسیده ایم که تسهیلات معیشتی و اضطراری با همکاری این بانک به اعضا تعلق گیرد.
وی اضافه کرد: هدف اصلی ما این است که هنرمندان به این باور برسند که از راه خلق آثار فرهنگی و هنری، درآمد پایدار ایجاد کنند. ما باید در این راه به هنرمندان کمک نماییم. انشالا با اعطای تسهیلات ارزان و با حذف موانع دست و پاگیر و ایجاد شرایط برای سهولت پرداخت اقساط تسهیلات، هنرمندان بتوانند کسب وکار خودرا راه اندازی کنند. قسمتی از بسته حمایتی که وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی وعده آنرا داده بودند در این قالب عملیاتی خواهد شد که شیوه نامه اجرائی آن بزودی اطلاع رسانی می شود.
در این جلسه نمایندگان استانی درباره دغدغه ها، مشکلات جاری و راهکارهای پیشبرد اهداف صندوق اعتباری هنر به بحث و گفت و گو پرداختند.
مسلم کریمی معاون اعضا، فرزاد طایفه حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع و خمیس آبادی رئیس مجتمع اجرائی و سرپرستی قراردهای ویژه بیمه دانا، از دیگر سخنرانان این جلسه بودند که به سوالات و ابهامات نمایندگان پاسخ گفتند.

1400/08/18
11:17:06
5.0 / 5
633
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , برنامه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم