قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
وزیر علوم:

جامعه از رتبه های برتر و فرزندان شهدا انتظارات بیشتری دارد

جامعه از رتبه های برتر و فرزندان شهدا انتظارات بیشتری دارد

به گزارش قائم وزیر علوم خطاب به دانشجویان شاهد و ایثارگر اظهار داشت: جامعه از شما رتبه های برتر، انسان های الگو، موفق و فرهیخته بخصوص فرزندان گرانقدر شهدا، جانبازان و آزادگان انتظارات بیشتری دارد.به گزارش قائم به نقل از وزارت علوم، محمدعلی زلفی گل، در ششمین همایش ملی تجلیل از نفرات برتر و رتبه های زیر ۱۰۰ کنکور سراسری بدون احتساب سهمیه جامعه شاهد و ایثارگر که در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: اگر انسان های موفق همیشه بدانند که در کسب موفقیت هایشان دیگران هم نقش مؤثری داشتند بدون شک نحوه کردار و رفتارشان متفاوت خواهد شد؛ ازاین رو فکر نکنیم که به تنهایی صاحب موفقیت شدیم.
وی اضافه کرد: یکی از رفتارهای شایسته کشور ایران این است که هیچ گاه سلایق مختلف سیاسی نسبت به شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده آنها نداشته اند، همه گروه ها، زبان ها و قومیت ها در مقابل شهدا، جانبازان و آزادگان قدردان هستند البته از جامعه فرهیخته ایرانی همین انتظار هم می رود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه بیان نمود: رتبه های برتر باید بدانند که اطرافیان هم در موفقیت آنها نقش داشته و قدر آنها را بدانند، همیشه حفظ موفقیت از کسب آن سخت تر است.
وی اضافه کرد: جامعه از شما رتبه های برتر، انسان های الگو، موفق و فرهیخته بخصوص فرزندان گرانقدر شهدا، جانبازان و آزادگان انتظارات بیشتری دارد. اگر می خواهید توفیقات علمی ادامه دار باشد باید با برنامه ریزی به تلاش خود ادامه دهید و از خداوند کمک گرفته تا به جایگاه بالاتری برسید.
زلفی گل با اشاره به اینکه ضمن تقدیر و خدا قوت گفتن به رتبه های برتر شاهد و ایثارگر باید به خانواده ها و اساتید و معلمان آنها هم تبریک گفت، اظهار داشت: بیشتر از کسب موفقیت، حفظ موفقیت تر سخت تر است؛ ازاین رو دست از تلاش برندارید و همچون گذشته با موفقیت پیش روید.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان نمود: دانشمند شدن و کسب موفقیت های علمی و دانشی یکباره اتفاق نمی افتد و تدریجی و پلکانی است پس سیر پیشرفت علمی را پلکانی بالا روید.


منبع:

1400/08/18
20:54:43
5.0 / 5
664
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , برنامه , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم