قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در گزارش قائم اعلام شد؛

شعب مشترک دانشگاهی با کشورهای مسلمان و همسایه افزایش می یابد

شعب مشترک دانشگاهی با کشورهای مسلمان و همسایه افزایش می یابد

به گزارش قائم رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم از برنامه ریزی برای توسعه شعبه های مشترک دانشگاهی در کشورهای مسلمان و همسایه اطلاع داد.حسین سالار آملی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به برنامه وزارت علوم برای افزایش جذب دانشجوی غیر ایرانی اظهار داشت: تعداد دانشجویان غیر ایرانی که در دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل هستند بالای ۵۷ هزار نفر است که شامل دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی، علوم پزشکی، جامعه المصطفی و وزارت علوم می شوند.
وی افزود: بعضی از این دانشجویان هم اکنون به علت شرایط کرونایی به صورت مجازی درحال تحصیل هستند و امیدواریم با کاهش مشکلات در ارتباط با کرونا اغلب این دانشجویان به صورت حضوری در ایران حاضر شده و ادامه تحصیل بدهند و تعداد این دانشجویان افزایش یابد.
رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم ضمن اشاره به شعبه های مشترک با دانشگاه های خارج از کشور اظهار داشت: در طول دو سه سال قبل به علت شرایط کرونایی یک مقدار مشکلاتی داشتیم اما محور اساسی ما برای ایجاد شعبه های مشترک دانشگاهی کشورهای مسلمان و همسایه ما هستند.
وی افزود: کشورهای عراق، افغانستان، تاجیکستان، سوریه، لبنان و کشورهای منطقه خلیج فارس محورهای ایجاد شعبه های مشترک دانشگاهی هستند.
سالار آملی درباره آمار شعبه های مشترک دانشگاهی هم اضافه کرد: در مجموع حدود ۹ شعبه مشترک در دانشگاه های کشورهای منطقه داریم.

1400/08/24
15:23:17
5.0 / 5
567
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , برنامه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲