قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

کارهای فرهنگی جهانی با حضور نیروهای جوان و انقلابی حمایت می شود

کارهای فرهنگی جهانی با حضور نیروهای جوان و انقلابی حمایت می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه از کارهای فرهنگی بین المللی با حضور نیروهای جوان و انقلابی حمایت به عمل می آید، اظهار داشت: هیچ بهانه ای برای عدم تحول در سازمان فرهنگ و ارتباطات نداریم.


به گزارش قائم به نقل از ایرنا محمد مهدی اسماعیلی روز سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار داشت: به دنبال انسجام بخشی برنامه های فرهنگی در دولت هستیم و باید حوزه کارهای فرهنگی بین المللی را با حضور نیروهای جوان و انقلابی پشتیبانی نماییم.
وی اضافه کرد: ابراهیمی ترکمان با ۱۲ میلیون یورو این سازمان را اداره می کرد و حالا باید با چهار میلیون یورو اداره نماییم، با توجه به این عذری نداریم که در وضعیت فعلی بمانیم و باید این سازمان را ارتقا دهیم.
اسماعیلی اضافه کرد: من بعنوان مسئول اصلی این مساله با همه قدرت پشت برنامه های تحولی حجت الاسلام ایمانی پور هستم.
همه ما سرباز رهبر انقلاب هستیم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن گرامی داشت هفته بسیج و بزرگداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حرم، مدافعان سلامت و شهدای کارهای علمی به روح شهدای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی درود فرستاد و اظهار داشت: آقای ابراهیمی ترکمان در این دوره سخت تحریم ها کوشش کرد و من راضی نبودم پیش از به انتها رسیدن ماموریت سه ساله خود، این سازمان را ترک کند. از روز اول که به وزارت فرهنگ آمدم وی با اصرار تقاضا کرد و من مجبور به تمکین شدم.
اسماعیلی افزود: آقای ابراهیمی ترکمان کارهای زیادی انجام داد و من همیشه در مورد این سازمان و سایر بخش های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان های تابعه معتقد به تکریم از فعالیت ها هستم. چون همه ما سرباز رهبر انقلاب هستیم و هر کس کاری را انجام داده، همچون مسابقه دو امدادی، همه عزیزان، مسیر را با یک نیت انقلابی به پیش برده اند.
وی اضافه کرد: البته از آقای ابراهیمی به سبب این تلاش ها تشکر می کنم و از ظرفیت های وی در بخش های دیگر استفاده می نماییم و آیت الله سید ابراهیم رئیسی نیز از من خواست تا تشکر ویژه ایشان را به آقای ابراهیمی ابلاغ کنم. آقای ابراهیمی ترکمان بعنوان مشاور در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خواهند کرد تا در جایگاهی موثر در دولت دعوت به همکاری شوند.


نگاه تحولی به سازمان فرهنگ داریم
عضو کابینه دولت سیزدهم اظهار داشت: رییس جدید این سازمان همین مسیر طی شده را می رود و نگاه من به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی یک نگاه تحولی و انقلابی است. تحول، تکلیفی است که رهبر معظم انقلاب تعیین کردند. وقتی معظم له از حضرت امام خمینی (ره) یاد می کنند به نام امام تحول اشاره می کنند، شروع چهل سالگی انقلاب را شروع تحول در انقلاب می دانند و در تشکیل دولت سیزدهم فرمود بازسازی انقلابی ساختارهای فرهنگ که این بازسازی در زمینه فرهنگ بین الملل شامل این سازمان می شود و من بیشترین تلاش را برای یک انتخاب خوب در این سازمان داشتم تا تحول در آن رخ دهد.
وی اضافه کرد: من پیش از تشکیل دولت سیزدهم، مامور رصد و ارزیابی و ارائه تحول برای همه دستگاه های فرهنگی دولت بودم و همان زمان تیمی را به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی فرستادم و با همه مدیران همچون آقای ابراهیمی ترکمان صحبت کردند تا لطمه شناسی دقیق بر روی این سازمان صورت گیرد. مصاحبه های عمیق با ۱۵ نفر از رایزنان فعلی و سابق فرهنگی نیز انجام شد و این مصاحبه ها مورد بررسی دقیق قرار گرفت.
اسماعیلی افزود: در همین زمینه با حجت الاسلام محسن قمی معاون امور بین الملل دفتر رهبر معظم انقلاب مشورت کردم و طی دو جلسه در شورای عالی سازمان فرهنگ گفت وگوهای دقیق و جدی صورت گرفت. البته در دولت نیز همینگونه است. بطورمثال زمانی که وزیر کشور یک نفر را بعنوان استاندار معرفی می کند، به شدت بحث می نماییم. چون می خواهیم برای یک استان تصمیم بگیریم و در ابتدای این دولت نیز عهد کردیم که در همه تصمیم گیری ها بر پایه مصالح کشور و رضایت الهی اقدام نماییم.
وی اضافه کرد: حجت الاسلام ایمانی پور بعنوان گزینه بنده از داخل سازمان برای اداره این سازمان بود و اعضای شورای عالی نیز اعتماد کردند و وی را به رهبر انقلاب معرفی کردیم.
اسماعیلی افزود: امروز ظرفیت های بزرگی در کشور وجود دارد که باید به کارگیری شود. اساس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بر تقوی، خرد و کارآمدی بوده و ماموریت دشواری داشته است و پس ابلاغ آن به سبب همین دشواری طول کشید و نیروهای انقلابی و مومن در اینجا جمع هستند و کارهای بزرگی انجام داده اند.
وی همین طور اظهار داشت: آقای ابراهیمی ترکمان این سازمان را با هزار و ۱۰۰ نیرو تحویل گرفت و الان کمتر از ۷۰۰ نیرو دارد. چون عده ای بازنشست شده اند و جوانان مومن و انقلابی باید جای آنان را پر کنند.به گزارش قائم به نقل از خبرگزاری ایرنا حجت الاسلام محمدمهدی ایمانی پور چهارشنبه هفته گذشته (۲۶ آبان) از طرف محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منصوب گردید تا برای تحقق برنامه هایی چون استفاده از نیروهای جوان انقلابی و تحول­ خواه در سطوح مدیریتی داخل و خارج از کشور، پایبندی به اساسنامه سازمان و تحقق مفاد آن، هماهنگی برای تبیین و تبلیغ مواضع و اهداف فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، توسعه روابط فرهنگی بین­ المللی در همه زمینه­ ها و استفاده حداکثری از ظرفیت­ های فرهنگی کشور و وزارت­خانه تلاش کند.
ایمانی پور متولد سال ۴۳ و دارای تحصیلات عالی حوزوی است، در سوابق او می توان به تدریس و تحقیق در حوزه حقوق و کلام، مدیریت فرهنگی و مدیریت راهبردی، تالیف و ترجمه مقالات گوناگون در مجلات داخلی و خارجی، تألیف کتاب های رساله فی الغنا، شبهات قرآنی و نقد نظریه اقتباس و در مسئولیت اجرائی رایزنی فرهنگی ایران در روسیه و آلمان، مدیر کلی فرهنگی اروپا و آمریکا در سازمان فرهنگ و ارتباطات اشاره نمود.
وی که به زبان های انگلیسی، عربی، روسی و آلمانی تسلط دارد، طی سالهای ۷۴ و ۷۵ قائم مقام و دبیر شورای عالی مجمع جهانی دوده بوده، مدیرکل اروپا و آمریکای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی(۱۳۷۷ – ۱۳۸۲)، رایزن فرهنگی در مسکو (۱۳۸۲ – ۱۳۸۶)، معاون توسعه ی روابط فرهنگی بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی(۱۳۸۶ – ۱۳۹۱)، رایزن فرهنگی در برلین(۱۳۹۱ – ۱۳۹۵) و طی سالهای ۹۵ تا ۹۸ دستیار ارشد رئیس (معاون پژوهشی) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بوده است.


1400/09/04
10:59:34
5.0 / 5
621
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱