قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
مشاور رئیس جمهوری:

وحدت راز بقا و تقابل عامل فناست

وحدت راز بقا و تقابل عامل فناست

قائم: زاهدان_ایرنا_ مشاور رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی اظهار داشت: وحدت راز بقا و تقابل عامل فناست پس باید وحدت را تقویت و حفظ نماییم برای اینکه این امر از واجبات و ضروریات جامعه اسلامی ماست.


به گزارش قائم به نقل از خبرگزاری ایرنا ماموستا عبدالسلام کریمی روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی علما و روحانیون اهل سنت سیستان و بلوچستان اظهار داشت: رئیس جمهوری پیغام دادند که سلام شان را به همه مردمان این استان به ویژه مولانا عبدالحمید برسانم.
وی اظهارداشت: من نظر علما را به استماع ریاست جمهور خواهم رساند.
وی اضافه کرد: بخش عمده تاریخ و فرهنگ کشور در ارتباط با سیستان و بلوچستان است و این امر همیشه پا برجاست.
مشاور رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی افزود: انسجام ملی و وحدت بوجود آمده هم استراتژی تغییر ناپذیر ایران بوده و هم بدون حضور علمای اهل سنت وحدت امکان پذیر نیست.
وی بیان نمود: چون اصل ما یکی است باید همه متحد باشیم برای اینکه همه مسلمان هستیم و اگر بخواهیم شیعه و سنی را تعریف نماییم اول تاکید می شود که همه مسلمانیم پس ریشه دین ما یکی بوده و اختلاف در استنباط فقهی است.
ماموستا کریمی اضافه کرد: مرجع و منبع اصلی شیعه و سنی قرآنی است که دست همه ما و از قلب رسول الله (ص) خارج شده و همان کتاب وحی است اما دیدگاه ها فرق می کند.
وی تصریح کرد: همه تفاسیر اهل تسنن و تشیع از قرآن دارای باطنی از قرآن است و هرچه بیشتر در خدمت ظاهر قرآن باشیم بیشتر به بطن قرآن پی می بریم.
مشاور رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی خاطرنشان کرد: اختلاف نظر خوب است اما اختلاف افکنی و نزاع بد است برای اینکه موجب ضایع شدن جامعه می شود اما باید یکدیگر را قبول نماییم و نظرات یکدیگر را بپذیریم.
وی افزود: وحدت در دین ضرورت یک کشور مقتدر همچون ایران اسلامی است و در این رابطه فعل امر به کار گرفته شده و باید تفرقه را کنار بگذاریم.
ماموستا کریمی تصریح کرد: وحدت یک واجب دینی و شرعی و عقلانی است و اگر کسی خلاف آنرا داشته باشد خلاف مقاصد قرآنی حرکت کرده است.
وی اضافه کرد: اگر ما به امام جعفر صادق(ع) متکی هستیم مثل او باشیم و اگر به امام ابوحنیفه اتکا داریم باید مثل او باشیم پس اگر آنها برادرند ما هم برادر باشیم.
مشاور رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی ضمن اشاره به این که وحدت یک ندای الهی است خاطرنشان کرد: این مثنوی دوگانه است؛ هر نوایی که برتبلیغ وحدت بکوبد مقبول است و هر نوایی که بر تفرقه بکوبد از ما نیست.
توهین به مقدسات شیعه و سنی زیرپاگذاشتن خط قرمز نظام است
ماموستا کریمی خاطرنشان کرد: هر کسی که بین شیعه و سنی اختلاف بیندازد چه شیعه باشد و چه سنی منفور است پس اگر به مقدسات یکدیگر توهین نماییم خط قرمز نظام را زیر پا گذاشته ایم.
وی تصریح کرد: اهل سنت در تمام ایران نشان داده که اهانت را جایز نمی داند ازاین رو شیعه و سنی برادران دینی هم هستند و فقط رنگ ها و سلیقه ها فرق می کند و اختلاف در تنه و ریشه نیست.
وی ضمن اشاره به این که مقام معظم رهبری بارها فرمودند که این نظام بر پایه وحدت استوار است اضافه کرد: اگر در جایی تفرقه دیدید بدانید که مشکل از نظام نیست و باید مشکل را در جای دیگر جستجو کنید.
مشاور رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی تصریح کرد: انتقاد باید سازنده و تقویت کننده باشد پس این که اگر کسی عیب مرا می گوید باید تصدیق کننده باشیم همین طور باید ایرادهای مسئولان را گوشزد نماییم.
وی افزود: نگاه دولت به سیستان و بلوچستان نگاهی ویژه و برادرانه است و این استان ویژه خدمات ویژه می خواهد.


1400/09/08
10:34:34
5.0 / 5
804
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱