قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها:

جهاد تبیین مطالبه خاص رهبر انقلاب از هیئات دانشجویی است

جهاد تبیین مطالبه خاص رهبر انقلاب از هیئات دانشجویی است

رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: رهبر انقلاب در دیدار دانشجویی اربعین امسال مطالبه ویژه ای بصورت خاص از هیئات و بصورت عام از جریان انقلابی داشتند که همان جهاد تبیین بود.به گزارش قائم به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، حجت الاسلام رستمی در گردهمایی هیئت های دانشجویی سراسر کشور اظهار داشت: شما دوستان گرانقدر که خادمان هیئت های مذهبی و دانشجویی هستید باید بدانید که آنچه که در راه حرکت انسان به سمت خدا باارزش است میزان معرفت اوست و صحبت من هم با شما صحبت از عقل و معرفت است، البته قید معرفت مراتب متفاوتی دارد که هر کسی در این راه رتبه و جایگاه مختلفی را به همراه دارد اما ملاک عمل معرفت است.
وی در ادامه اشاره کرد: شما در این مسیری که قرار دارید باید از دوده (علیهم السلام) درخواست ویژه و بزرگی داشته باشید چون که کار بزرگی بر دوش دارید و اگر در این کار بهره معرفتی و معنوی نداشته باشید لزوماً اثر مطلوبی را به همراه نخواهید داشت و این را بدانید که اگر صفای دل و نورانیت و معرفت وجود نداشته باشد خود فرد نمی تواند حرکت نماید و در مرحله بعدی نمی تواند جمعی را به حرکت درآورد و راهبری نماید.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها عنوان کرد: باید بدانید که کارهای بزرگ همت های عالی می طلبد و باید این را از امام رئوف بخواهید تا بتوانید در هیئات دانشجویی اثرگذاری بالایی داشته باشید و افراد بیشتری را به ائمه و دوده (علیهم السلام) متصل کنید و این اتفاق و رفاقت با ائمه و امام بطور قطع در محیط هیئت صورت پذیر خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در ادامه اشاره کرد: رهبر انقلاب در دیدار دانشجویی اربعین امسال مطالبه ویژه ای بصورت خاص از هیئات و بصورت عام از جریان انقلابی داشتند که همان جهاد تبیین بود.
وی در ادامه اضافه کرد: امام و شهدا و رهبری تراز هیئت را متفاوت بیان می کنند، امام خمینی (قدس سره) هیئت را به محلی برای تربیت انسان نمونه مؤمن و انقلابی تراز تغییر دادند و همانطور که می دانید هیئت ها در زمان انقلاب کانون تظاهرات ضد رژیم پهلوی بود و پس از انقلاب از دل همین هیئت ها رزمندگان برای حضور در جبهه های نبرد حق مقابل باطل آماده شدند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: در جریان فتنه ۸۸ مشاهده کردید که دشمن با تمام توان به میدان آمده بود تا لطمه هایی اساسی را به پیکره نظام و انقلاب اسلامی وارد کند و در روز عاشورا دیدیم که چه هتک حرمت هایی به ساحت سیدالشهدا (علیه السلام) صورت گرفت اما نخستین حرکت بصیرتی بزرگ که در مقابله با این جریان صورت گرفت همان حرکت هیئت دانشجویی دانشگاه تهران در روز عاشورا بود که از آنجا شروع شد و تا ۹ دی ادامه داشت و تمام این آلودگی ها و پلیدی ها را از بین برد.
حجت الاسلام والمسلمین رستمی اشاره کرد: دانشجوی مؤمن تراز انقلابی باید در هیئت تربیت شود و هیئات باید برای این مساله برنامه ریزی دقیق داشته باشند، هیئت باید مؤمن پرور باشد و این را بدانید که هیئت امام حسین (علیه السلام) نمی تواند سکولار باشد و باید در تراز انقلاب اسلامی باشد و این بنیه فکری جوانان هیئتی باید جزو دغدعه های شما عزیزان و خادمان هیئات دانشجویی باشد و این نکته را هم در نظر داشته باشید که دانشجویانی که در فضای هیئت های دانشجویی فعالیت دارند باید از لحاظ درسی و آموزشی در رتبه بالایی قرار داشته باشند.
وی در ادامه اظهار داشت: شما در هیئات باید جریان تربیت تشکیلاتی داشته باشید و در مرحله اول عضوگیری مناسب انجام دهید و افراد بیشتری را به هیئت بیاورید و نکته دوم این است که باید محیط و فضای مناسب و در شأن هیئت امام حسین (علیه السلام) انتخاب کنید که افراد بتوانند با آن ارتباط بهتری برقرار کنند.
وی در ادامه اضافه کرد: مؤثرترین و بانفوذترین فرد در هیئت باید متواضع ترین فرد باشد و لازم است که به تمام اعضای هیئت در تمام عرصه ها میدان داده شود و ارتباط بین اعضا همراه با محبت و صمیمیت و اخلاص باشد.
وی اظهار داشت: موضوع مهم آخر این است که در اشعار و سبک ها باید توجه بیشتری داشته باشید و موضوع کرامت و عظمت مصیبت در اشعار و مضامین باید حفظ شود و این حساسیت بر حفظ میراث و سنت ها باید در هیئات صورت بگیرد.


1400/09/11
23:36:30
5.0 / 5
832
تگهای خبر: آموزش , ائمه , اربعین , اسلام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴