قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها خبر داد؛

راه اندازی مجموعه های آینده روشن با محوریت نخبگان در دانشگاه ها

راه اندازی مجموعه های آینده روشن با محوریت نخبگان در دانشگاه ها

به گزارش قائم رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: مقرر است مجموعه های آینده روشن با محوریت نخبگان در دانشگاه ها شکل گیرد تا در مورد مسائل و مشکلات کشور همفکری کرده و راه حل پیدا کنند.حجت الاسلام مصطفی رستمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برنامه نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها برای جذب و حفظ نخبگان گفت: بحث نخبگان یکی از مباحث مهم در مراکز آموزش عالی و مراکز عمومی کشور است.
وی افزود: نخبگان سرمایه های اصلی و مهم کشور ما هستند و به صورتی نخبگان کسانی هستند که مقرر است بار اداره کشور برعهده آنها قرار داده شود، کارهای زیادی برای نخبگان انجام شده است ولی بطور قطع کافی نبوده است.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد: مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان و مجموعه هایی از این دست، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کارهای خوبی در حوزه نخبگان انجام داده اند.
وی افزود: اما باید جریان جدی تری برای مراقبت و محافظت از نخبگان ایجاد شود، فرصتی برای شنیدن صحبت های نخبگان، هویت سازی و مرتبط شدن نخبگان با هم دیگر، ارائه مسائل کشور به نخبگان و پشتیبانی از آنها در قالب دوران رشد در جریان نخبگی، به وجود آید.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد: نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها نیز در کنار دستگاه های دیگر تلاش هایی دراین زمینه انجام داده است.
وی اضافه کرد: برای رتبه های برتر کنکور سالهای ۹۹و ۱۴۰۰ برنامه ریزی هایی شد و مقرر است مجموعه های آینده روشن با محوریت نخبگان در دانشگاه ها شکل گیرد تا در مورد مسائل و مشکلات کشور همفکری کرده و راهکار هایی پیدا کنند. دستگاهها نیز مقرر است برای حل مسائل به کمک آنها بیایند.


منبع:

1400/09/27
11:28:02
5.0 / 5
712
تگهای خبر: آموزش , اسلام , برنامه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم