قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
امام جمعه زاهدان:

پاسخگویی مدیران بعنوان یک فرهنگ شناخته و ترویج شود

پاسخگویی مدیران بعنوان یک فرهنگ شناخته و ترویج شود

به گزارش قائم ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان اظهار داشت: مطالبه گری از طرف مردم و پاسخگویی مدیران باید بعنوان یک فرهنگ شناخته، ترویج و تقویت شود.


به گزارش قائم به نقل از خبرگزاری ایرنا آیت الله مصطفی محامی در خطبه های این هفته نمازجمعه زاهدان اظهارداشت: از راههای تحصیل تقوای الهی افزایش بصیرت و پیوند با ولایت است.
امام جمعه زاهدان اظهار داشت: بصیرت فهم دقیق و درک درست از موقعیت و شناخت وظایف محوله است.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان اضافه کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) با عنایت به درک درست جایگاه ولایت و امامت مصداق بارز بصیرت است و مصداق دیگر بصیرت حضرت امام خمینی(ره) با عنایت به ارسال نامه به گورباچوف است.
وی با اشاره به اینکه مصداق دیگر بصیرت ۹ دی و شناخت درست مردم و پیوند با امام و ولایت است، افزود: مصداق دیگر بصیرت سردار شهید سلیمانی است که با شناخت کامل جبهه دشمن از طرفی و اطاعت پذیری از فرمان رهبری توانست دلهای مردم تصرف و پیروزی مقاومت را به ارمغان آورد.
آیت الله محامی اظهار داشت: یکی دیگر از راههای تحصیل تقوا برنامه ریزی دقیق، درست و بموقع از جانب مسئولان و مطالبه گری و نظارت همگانی مردم است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به سفر یک روزه خود به سیستان اظهار داشت: بازدید از انرژی بادی میل نادر، چاه نیمه ها، و دیدار با اصحاب رسانه همچون برنامه های سفر به زابل بود که
در دیدار با اصحاب رسانه اظهار شد: در زمان انتخابات اگر معیار شایسته سالاری باشد به کسی که توان خدمت دارد رای بدهیم و پس از رای دادن هم از آنان بخواهیم به وظیفه خود عمل کنند.
نمایندگان در انتخاب مدیران نباید دخالت کنند
امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: نمایندگان مردم در مجلس نباید در انتصاب و انتخاب مدیران دخالت کنند.
وی اضافه کرد: مطالبه گری از مسولان و پاسخگویی مدیران باید مورد توجه جدی باشد.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان اظهار داشت: توجه به مردم و شنیدن حرف آنان باید سرلوحه کار مسئولان پاسخگو باشد و اقدامات لازم را برای رفع مشکلات انجام دهند پیشنهادات سازنده را بپذیرند و اگر کاری اشتباه است با شجاعت اعتراف کنند و در صدد حل آن باشند.
آیت الله محامی تصریح کرد: اگر این گونه اقدام گردد مردم مسولان را از خودشان می دانند.منبع:

1400/10/11
16:35:45
5.0 / 5
653
تگهای خبر: امام , برنامه , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم