قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
قالیباف:

فرهنگ دفاع مقدس و انقلاب نیاز به غلو ندارد

فرهنگ دفاع مقدس و انقلاب نیاز به غلو ندارد

به گزارش قائم محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فرهنگ جبهه، دفاع مقدس و انقلاب نیاز به غلوگویی ندارد و اگر درست مطرح شود جوانان می پذیرند و در این راه حرکت می کنند.


به گزارش قائم به نقل از خبرگزاری ایرنا، قالیباف روز دوشنبه با حضور در منزل مرحوم حاج حسین اسماعیل بیگی از رزمندگان دفاع مقدس و دبیر پیشین جمعیت پیشرفت و عدالت در کرمان اظهار داشت: جوانان نباید در حرف و عمل ما اختلاف ببینید و احساس ریاکاری در کارها کنند.
وی اظهارداشت: حاج حسین اسماعیل بیگی در فضای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و کارهای توسعه ای استان کرمان اقدامات خوبی انجام داده است.
وی افزود: تا حالا هر فعالیتی از حاج حسین اسماعیل بیگی دیده ایم با روحیه انقلابی و سبک، منش و مکتب شهید سلیمانی که تربیت شده سبک و مکتب حضرت امام (ره) و با معیارها و ارزش هایی که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند، بوده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: حاج حسین اسماعیل بیگی مردی انقلابی بود که مبتنی بر عدل و عقل تصمیم می گرفت.
وی افزود: وی هیچ زمانی داوطلب پذیرفتن مسئولیت نبود اما همیشه درصدد جمع کردن شرایط و همراهی در کارها بود.
قالیباف اظهار داشت: هر زمان به کرمان می آمدم تمامی زحمات بر شانه ایشان بود و ما با افتخار در کنار وی بودیم.
وی اشاره کرد: مرحوم اسماعیل بیگی مجاهد واقعی بود و حرکت ها و اقدامات ایشان مبتنی بر عدل و عقل بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که توفیق داشته باشیم مسیر فرهنگ جهاد، شهادت و بسیج را که برخاسته از فرهنگ ایثارگری و شهادت است پیش ببریم و از خدا بخواهیم همه عاقبت بخیر باشیم.
وی با اعلان اینکه عزت و ذلت دست خداست اظهار داشت: امروز می بینیم وقتی خدا بخواهد به کسی مانند شهید سلیمانی عزت بدهد، به این درجه می رسد.
قالیباف با ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس و عملیات هایی که حاج قاسم در آنها حضور داشت اشاره کرد: انقلاب اسلامی چنین فرصت ها و چنین مردان با اخلاصی دارد و اینها همه برگرفته از مکتب امام و دوده (ع) و فرهنگ قرآنی است که چنین مسیری را پیش می برد.
رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تا آن زمان که توفیق داشته باشیم در این راه پیش برویم و مجاهدت نماییم خدا نیز از کارها گره گشایی می کند و نصرت و پیروزی وعده خداست.
وی گفت: سختی ها صف مومنان را از سایرین جدا می کند و این مسیر، رهروان خاص خودرا دارد که جز با هدایت الهی امکان حرکت در این راه نیست.


رییس مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه بدون شک مرحوم اسماعیل بیگی با حضور در جنگ تحمیلی و سایر صحنه های نظام یکی از رهروان این مسیر و همیشه در میدان بود، اظهارداشت: اسماعیل بیگی فرصت را به جوانان می داد و هر جایی به کمک نیاز بود وارد عرصه می شد.
وی با اعلان اینکه به کرمان و خوزستان به سبب دوران جنگ و حاج قاسم علاقمند هستم اضافه کرد: ما مکلف و موظفیم برای این نسل های جوان باورهای انقلاب را بعنوان و عدالت را رعایت نماییم.
سردار پاسدار حاج حسین اسماعیل بیگی، رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس، بعد از تحمل یک دوره بیماری ناشی از کرونا، شبانگاه پنجشنبه دوم دی سال جاری آسمانی شد.
رییس مجلس قبل از ظهر امروز در دومین سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی وارد کرمان شد و ابتدا برای ادای احترام به مقام شامخ شهیدان به گلزار شهدای کرمان رفت.


منبع:

1400/10/15
10:05:26
5.0 / 5
627
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲