قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس كارگروه آموزش های الكترونیكی وزارت علوم:

ابراز نگرانی از اختلال اینترنت دانشگاه ها در زمان امتحانات مجازی

ابراز نگرانی از اختلال اینترنت دانشگاه ها در زمان امتحانات مجازی

رییس کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم از افزایش میزان اختلالات اینترنت دانشگاه ها آگاهی داد و اظهار داشت: اگر این روند ادامه یابد، امتحانات مجازی دانشگاه ها با بی نظمی مواجه می شود.سید علی اکبر صفوی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره زیرساخت های آموزش الکترونیکی دانشگاه ها برای برگزاری امتحانات بصورت مجازی اظهار داشت: بر پایه آمار دریافتی از مجموع مراکز آموزش عالی ارائه دهنده آموزش الکترونیکی، زیرساخت های آموزش الکترونیکی در دانشگاه ها بسیار پیشرفته از قبل شده و امکانات دانشگاه ها دراین زمینه تثبیت شده است.
وی افزود: منتهی متأسفانه میزان اختلالات اینترنت در این ترم بالا رفته است و اگر این روند ادامه یابد مشکلات زیادی برای دانشگاه ها، شغل ها و فعالیت ها ایجاد می شود و این مشکل در امتحانات بزرگ تر می شود.
رئیس کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم افزود: وقتی در زمان برگزاری یک کلاس در اینترنت دانشجو اختلال ایجاد شود، با توجه به این که اساتید به طور معمول کلاس ها را ضبط می کنند، دانشجو می تواند عصر همان روز باردیگر کلاس ضبط شده را ببیند اما اگر اینترنت استان و کشور اختلال ایجاد شود، کل کلاس بهم می خورد.
وی افزود: در مورد امتحانات نیز به همین صورت است امتحانات اگر به سبب اختلال اینترنت لغو شده و یا در آن اختلال ایجاد شود برگزاری باردیگر آن مشکل است. یا این که وبیناری برای چند ۱۰۰ نفر در کشور برگزار می گردد که این اختلالات به کل کار لطمه می زند.
صفوی اضافه کرد: بدین سبب از بعد یک دریافت کننده، وضعیت اینترنت خدمات اینترنت و سرعت آن روند ضعیف تری نسبت به سال قبل تحصیلی داریم و امیدواریم مسئولان مساله را جدی گرفته و برای حل این مشکل اقدام نمایند.

1400/10/18
20:20:16
5.0 / 5
670
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , خدمات , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳