قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

امضای تفاهم نامه همکاری جهت استفاده از ظرفیت مبلغین در جریان سازی پویش های بین المللی

امضای تفاهم نامه همکاری جهت استفاده از ظرفیت مبلغین در جریان سازی پویش های بین المللی

به گزارش قائم تفاهم نامه همکاری در جهت هماهنگی بین مبلغین و استفاده از ظرفیت آنان در جهت جریان سازی پویش های فرهنگی و بین المللی بین نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به امضا رسید.


به گزارش قائم به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تفاهم نامه همکاری حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی طی مراسمی با حضور چند تن از معاونین و مدیران این دو نهادبه امضاء رسید.
حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بعثه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این مراسم با تبریک انتصاب حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی پور به سمت ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اظهار نمود: امیدوارم با تلاش بیشتر از پیش شما، شاهد شکوفایی و افتخارآفرینی هرچه فزون تر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی باشیم.
بعثه مقام معظم رهبری؛ خانه دوم سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در امور بین الملل
حجت الاسلام والمسلمین نواب اظهار داشت: بعثه مقام معظم رهبری خانه دوم سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در امور بین الملل بوده و هست.
وی این تفاهم نامه را در جهت همکاری و هم افزایی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پرارزش خواند و تاکید کرد: در این تفاهم نامه به دنبال آن هستیم تا از نیروهای فعالی که در جهان اسلام فعالیت مثمرثمری دارند، به نحو مطلوب تری برای اجرای برنامه های فرهنگی، دینی و علمی استفاده نماییم.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بعثه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بعثه مقام معظم رهبری در جهت هماهنگی بین مبلغین و استفاده از ظرفیت آنان در جهت جریان سازی پویش های فرهنگی و بین المللی را ضروری دانست.
لزوم افزایش تعامل و همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و بعثه مقام معظم رهبری
حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور هم در سخنانی، تأسیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را یک تحول انقلابی در حوزه فرهنگی بین المللی دانست و مطرح کرد: هدف اصلی از تأسیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بازسازی انقلابی ساختارها و پرهیز از تشتت فعالیت ها در عرصه فرهنگی بین المللی برای رسیدن به اهداف عالی سازمان است.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اضافه کرد: با عنایت به شعار دوره دهم «دیپلماسی فرهنگی در تراز چهل واره گام دوم انقلاب اسلامی» از سفارش های مقام معظم رهبری در راه نگاههای سازمان بعنوان قرارگاه مشترک فعالیتهای فرهنگی بین المللی کشور استفاده می نماییم.
وی اظهار داشت: ما برای شکل دهی قرارگاه مشترک فعالیتهای فرهنگی بین المللی کشور و ایفای نقش قرارگاهی، تلاش بسیاری خواهیم کرد تا هماهنگی گسترده ای بین نهادهای فرهنگی بخصوص بعثه در خارج از کشور داشته باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور آمادگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای افزایش تعامل و همکاری با بعثه مقام معظم رهبری را اعلام نمود و اظهار داشت: همکاری بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و بعثه مقام معظم رهبری دیرپا بوده و امیدواریم این همکاری ها با امضای تفاهم نامه، رونق بیشتری پیدا کند.
هشدار مقام معظم رهبری در باره عواقب عدم شفافیت سازی حقایق
وی ضمن اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم اهتمام مضاعف در ارتباط با روایت درست حقایق برای مردم اظهار داشت: ایشان چندی قبل در جلسه ای تاکید داشتند که اگر حقایق را روایت نکنیم، دشمن با دروغ و تحریف جای ظالم و مظلوم را عوض می کند و دروغ می گویند. این اخطار و نگرانی حضرت آقا بخصوص در شرایط فعلی، باید بیشتر از پیش مورد توجه گیرد.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار داشت: ما هم در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تلاش می نماییم تا روایت صحیحی از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی در خارج از کشور به جهانیان به نمایش بگذاریم.
وی اضافه کرد: در جریان موسم حج هم وظیفه اصلی مبلغان، روایت گری است که امیدواریم با برقراری موسم حج، شرایط حضور زائرین ایرانی فراهم گردد تا ما روایت های صحیح خویش را مطرح نماییم.
حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری در جهت تمدن سازی است، اظهار نمود: ما انقلاب اسلامی را یک پدیده ای زنده و همواره رو به رشد و توسعه می دانیم و یکی از وظایف سنگینی که در گام دوم انقلاب به عهده ما است، مساله تحقق تمدن نوین اسلامی خواهد بود. برای این منظور، احتیاج به مبحث امت اسلامی داریم و باز هم به مجموعه بعثه بعنوان یک فرصت برای تحقق وحدت اسلامی و شکل گیری امت اسلامی و رسیدن به تمدن نوین اسلامی نگاه می نماییم.


منبع:

1400/10/23
11:35:59
5.0 / 5
556
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , برنامه , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴