قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

انتشار داستان های زندگی حضرت زینب(س) برای کودکان

انتشار داستان های زندگی حضرت زینب(س) برای کودکان

«بانوی قصه من» روایتی داستانی از زندگی حضرت زینب(س) برای گروه سنی کودک و نوجوان به قلم «مژگان شیخی» از نشر مهرک به چاپ رسید.


به گزارش قائم به نقل از ایرنا، بانوی قصه من در ۱۲ فصل به فرازهای مختلف زندگی این بانوی اسلام پرداخته است؛ از بدو تولد تا ماجرای حزن انگیز کربلا و شهادت برادر ایشان؛ من دایه ی بانو زینبم، من همسایه ی بانو زینبم، من در شهر کوفه شاگرد بانو زینبم، من پسر بانو زینبم، من همسر امام حسینم، من دختر امام حسینم، من خواهر امام حسینم، من همسر یزدیم، من نماینده ی سرزمین روم در شام هستم، من همسر زینبم، من خلیفه بزرگم پسر معاویه و من قاتل نوه ی پیامبرم نام فصل های این کتاب است و در هر فصل یک شخصیت داستانی را روایت می کند که بانو زینب(س) در آن حضور دارد و به یک پس از شخصیت ایشان پرداخته می شود.
در قسمتی از این کتاب می خوانیم:
دهم محرم بود. خورشید خسته و گداخته به کنار آسمان رسیده بود. مادر صحرای کربلا بودیم. عمه در بین کشته ها ایستاده بود. همه دورش بودند. بچه ها گریه می کردند، از سربازهای دشمن می ترسیدند. نمی دانستیم دیگر می خواهند چه بلاهایی بر سرمان بیاورند.
هوا هنوز بوی خون می داد. پیکرهای پاک عزیزانمان در گوشه گوشه ی خاک به چشم می خورد. عمرسعد فرمان داده بود تا سرهای شهیدان را جدا کنند. به عمه ام نگاه کردم. همه می دانستیم که او نیمه دیگر پدرم است...
فصل های این کتاب با احادیثی از اهل بیت(ع) خطاب به حضرت زینب(س) شروع و در ادامه داستانی با همان مضمون روایت شده است.
بانوی قصه من شانزدهمین جلد از مجموعه قصه نیکان است که به قلم نویسندگان مختلف برای گروه سنی کودک و نوجوان نوشته شده و به زندگی ائمه و پیامبر اکرم(ع) می پردازد.
این کتاب در ۱۳۷ صفحه و با قیمت ۴۰ هزار تومان روانه بازار نشر شده است.

1400/10/25
14:01:20
5.0 / 5
792
تگهای خبر: ائمه , اسلام , امام , پیامبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴